وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس:

وزیر بهداشت باید مورد حمایت قرار گیرد/ رسالت اجتماعی وزارت بهداشت نباید مغفول واقع شود

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس بابیان‌اینکه وزیر بهداشت باید در روند اداره این وزارتخانه مورد حمایت قرار گیرد تاکیدکرد که ارائه خدمات در حوزه‌های آموزش و پیشگیری، رسالت اصلی وزارت بهداشت است و در کنار آن رسالت اجتماعی هم باید برای آن لحاظ شود.

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمد حسین قربانی در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه اعتقادی به معاونت جداگانه اجتماعی ندارد و معتقد است همه معاونت‌های وزارت بهداشت باید جامعه محور حرکت کنند، گفت: این اقدامات از سلیقه‌ها و رویه مدیریتی شخص وزیر بهداشت است، ضمن اینکه وی به هر دلیلی به این نتیجه رسیده است که معاونت‌های این وزارتخانه را کاهش داده یا اضافه کند لازم است از وی حمایت شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه مسلم است وزارت بهداشت یک چارت مخصوص دارد که بر اساس آن معاونت‌هایش مشخص شده ضمن اینکه در دوران گذشته برخی معاونت‌ها خارج از آن چارچوب و رسالت ذاتی این وزارتخانه ایجاد شده بود که در شرایط کنونی، دکتر نمکی می‌تواند بر مبنای سلیقه‌ای که دارد آنها را حذف کند.

ما نمی‌توانیم اداره وزارتخانه‌ها را جزیره‌ای ببینیم

وی یادآور شد: ارائه خدمات در حوزه‌های آموزش و پیشگیری رسالت اصلی وزارت بهداشت و درمان است و در کنار آن رسالت اجتماعی هم باید برای آن لحاظ شود، ضمن اینکه ما نمی‌توانیم اداره وزارتخانه‌ها را جزیره‌ای ببینیم، از سوی دیگر یکی دیگر از ضعف‌هایی که امروزه در اداره بخش‌های مختلف با آن مواجه هستیم نبود فرهنگسازی در ابعاد مختلف است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آنچه از دولت و وزرا انتظار داریم این است که برای ارتقای روند ارائه خدمات به مردم رویه‌ای درست و منطقی در چارچوب وظایف ذاتی که برعهده دارند، در پیش بگیرند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧ - ١٢:١٩ / شماره خبر: ١٨٧١٤٥ / تعداد نمايش: 632

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج