وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرعامل سازمان انتقال خون تاکید کرد:

ضرورت اهدای مستمر خون در تمامی ماه های سال

مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است، گفت: در این ماه آمار مراجعه اهداکنندگان خون کاهش می یابد.
 
به گزارش وبدا، دکتر علی اکبر پورفتح اله، اظهار کرد: در این ایام که هموطنان عزیز سرگرم تدارک و استقبال از سال جدید هستند، ترافیک، سنت خانه تکانی، خرید عید و تدارک سال جدید اولویت اهدای خون را به تعویق می اندازد، در حالی که نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است و عمر فرآورده های خونی کوتاه و این سازمان همیشه چشم به راه همراهی اهداکنندگان خون است.
 
وی افزود: اسفند ماه مصرف خون و فرآورده های آن را هم افزایش می دهد، زیرا بیماران تالاسمی که مصرف کنندگان دائمی خون هستند تمایل دارند که تزریق خون منظم خود را قبل از روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز انجام دهند.
 
دکتر پور فتح اله بیان کرد: تعداد اعمال جراحی در این ماه افزایش می یابد وهفته آخر اسفند ماه که به تعطیلات ختم می شود، بیماران تحت عمل جراحی، باید در بیمارستان پایدار و ترخیص شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: پایان اسفند ماه آغاز سفرهای نوروزی است که در کشور ما بیشتر با خودرو صورت می گیرد و حجم تصادفات نیاز به خون را افزایش می دهد و سازمان مجبور به افزایش ذخیره خون و فرآورده های آن قبل از پایان سال است تا نوروزی بدون دغدغه را برای هموطنان به ارمغان آورد.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به اهداکنندگان خون به عنوان سرمایه اجتماعی بزرگ این سازمان گفت: نزدیک به یک میلیون و 400 هزار نفر از هموطنانی که متفاوت و ایثارگر هستند، سالانه بیش از 2 میلیون و 100 هزار واحد خون اهدا می کنند و امید وارم که این اسفند ماه هم به یاری بیماران بشتابند و پیشاپیش، قدوم پر برکت ایشان را در مراکز انتقال خون گرامی می داریم و از ایشان و سایر مردم عزیز کشورمان برای حضور همه روزه در مراکز انتقال خون در ماه اسفند دعوت می کنم.
 
وی تاکید کرد: همکارانم در سراسر کشور مانند سال های قبل، سنت چهارشنبه سوری را با شعار «سرخی من از تو» در چهارشنبه آخرین هفته سال در مراکز انتقال خون به انتظار هموطنان خواهند بود.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون در پایان عنوان کرد: حضور در مراکز انتقال خون و فرهنگ سازی اهدای خون و گسترش آن در خانواده ها در این مناسبت فرهنگی فرخنده می تواند سبب افزایش ذخیره خون و فرآورده های آن در پایان سال شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧ - ١٠:٣٦ / شماره خبر: ١٨٧١٦٨ / تعداد نمايش: 377

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج