وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و سرپرست اداره کل خیرین و موسسات خیریه خبر داد:

اعلام آمادگی سازمان های مردم نهاد برای خدمت رسانی به مناطق سیل زده

مدیر کل سازمان های مردم نهاد و سرپرست اداره کل خیرین و موسسات خیر یه از اعلام آمادگی سازمان های مردم نهاد برای خدمت رسانی به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: بسیجی با حضور گروه های داوطلب متخصص از سوی سمن ها و انجمن های خیریه بیماران خاص برای خدمت رسانی در مواقع بحران تشکیل می شود.
 
دکتر مصطفی جمالی در گفت و گو با وبدا، با اشاره به تجربه همکاری و فعالیت سازمان های مردم نهاد و انجمن های خیریه بیماران خاص در ارائه خدمت به مناطق زلزله زده کرمانشاه، گفت: موسسات خیریه و خیرین حوزه سلامت در زلزله کرمانشاه به بازسازی و نوسازی در مناطق زلزله زده پرداختند و انجمن های خیریه بیمارانی مثل ام اس و اوتیسم هم به این بیماران خدمات درمانی ارائه دادند و در طی ارائه این خدمات، بیماران جدید نیز شناسایی شدند که تحت پوشش انجمن های خیریه بیماری ها قرار گرفتند.
 
مدیر کل سازمان های مردم نهاد و سرپرست اداره کل خیرین و مدسسات خیریه با اشاره به تشکیل ستاد بحران از سوی سازمان های مردم نهاد، گفت: تجربه موفق همکاری و خدمت رسانی سمن ها به مناطق زلزله زده کرمانشاه، باعث شد آماده خدمت رسانی به مناطق سیل زده باشیم و در این راستا از موازی کاری پرهیز می شود و می توان در مواقع بحران از ظرفیت سمن ها برای خدمت رسانی استفاده کرد.
 
دکتر جمالی افزود: انجمن های خیریه بیماران خاص و همچنین سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت می توانند در مناطق سیل زده، به رصد کامل و ارائه خدمات به بیماران خود بپردازند و غربالگری های لازم را انجام دهند.
 
وی با اشاره به تشکیل بسیجی با حضور گروه های داوطلب متخصص از سوی سمن ها و انجمن های خیریه بیماران خاص برای خدمت رسانی در مواقع بحران، گفت: این بسیج با محوریت وزارت بهداشت خواهد بود و طبق سیاست های وزارت بهداشت  فعالیت خود را خواهند داشت.
 
مدیر کل سازمان های مردم نهاد و سرپرست اداره کل خیرین و موسسات خیریه  با اشاره به برگزرای نشستی با خیرین حوزه سلامت، گفت: در این نشست مقرر شد تا خیرین در بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کمک و همکاری کنند و نقش خود را ایفا کنند و از سوی دیگر، تمهیدات لازم از سوی جمعیت هلال احمر، استانداری، وزارت کشور و دانشگاه علوم پزشکی گلستان صورت گرفته است./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٥ فروردين ١٣٩٨ - ١٣:٤٤ / شماره خبر: ١٨٨٣٨٩ / تعداد نمايش: 1002

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج