وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید‌ مدیر گروه کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت از مناطق سیل‌زده اروندکنار

 
 
دکتر محمداسماعیل مطلق، مشاور معاونِ بهداشت و مدیر گروه کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بازدید از مناطق درگیر سیل به آبادان رفت. 
 
به گزارش وبدا، دکتر مطلق ابتدا به محل استقرار کاروانهای راهیان نور در یادمان شهدای والفجر۸ رفت و با کارکنان فوریتهای پزشکی، تیمهای مراقبت سندرمیک بیماریها و تیمهای نظارتی بهداشت محیط دیدار کرد و اقدامات انجام شده، امکانات و تجهیزات موجود اورژانس مستقر در این یادمان را مورد بررسی قرار داد.
 
وی سپس با توجه به طغیان رودخانه و بالا آمدن آب دریا، به مناطق شهری و روستایی در معرض سیل در اروند کنار رفت و از وضعیت خانوارهای این منطقه از نظر بهداشتی و عوامل تهدید کننده سلامت بازدید کرد.
 
در این بازدید که مسئولین شهری آبادان نیز در منطقه حضور داشتند صورتجلسه‌ای با حضور دکتر موسوی؛ فرماندار ویژه آبادان، حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور و موسوی ائمه جمعه آبادان و خرمشهر، دکتر کعبی؛ نماینده مجلس، دکتر سلمان‌زاده؛ سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان، معاون بهداشت این دانشکده، سرپرست مرکز بهداشت آبادان و تیم‌های جهادی تنظیم شد و مقرر گردید حفظ سلامت و پیشگیری از بیماری‎های عفونی، خطر ریزش ساختمان‌ها و اولویت تخلیه‌ی ساکنین مناطق مجاور رودخانه و انتقال به مناطق امن در دستور کار نهادهای ذیربط قرار گیرد.
 
نماینده وزارت بهداشت و هیات همراه سپس به بیمارستان حضرت زینب (س) اروندکنار رفتند تا از ۳نفر مصدومین ناشی از سیل اخیر عیادت کنند و از اورژانس و امکانات این بیمارستان برای آمادگی مواجهه با بحران‌های احتمالی نیز بازدید کردند.302/148

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٦ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٣٧ / شماره خبر: ١٨٨٤٠٧ / تعداد نمايش: 583

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج