وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برگزاری نشست هماهنگی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در مناطق سیل زده کشور

نشست هماهنگی مدیریت بحران در بلایا و پیشگیری و کنترل بیماری ها در مناطق آسیب دیده از سیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، در این نشست که معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران حضور داشتند، دکتر محمد مهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن بیان مسائل و چالش‌های به وجود آمده در برخی استان‌های درگیر سیل اخیر، بر لزوم آمادگی هر چه بیشتر دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور تاکید کرد.
 
وی دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در شهر تهران را به عنوان قطب‌های توانمند در مدیریت و ارائه خدمات در زمان بحران ها برشمرد و افزود: حوزه بهداشت علاوه بر زمان وقوع بلایا، تا مدت ها درگیر پیامدهای بهداشتی ناشی از واقعه خواهد بود .
 
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در ادامه بر حفظ  آمادگی کامل نیروی انسانی اعم از نیروهای متخصص در مدیریت، ارزیابی سریع و ارائه خدمت در بلایا، تجهیزات و ملزومات ضروری در این سه دانشگاه جهت استفاده در زمان بحران‌ها، تاکید کرد.
 
در ادامه این نشست نیز، دکتر دلاوری، دکتر عبادی فرد آذر و دکتر عرشی، معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی نیز ضمن بیان برخی تجارب کسب شده در بلایای گذشته در کشور از آمادگی کامل دانشگاه‌‎های خود برای مدیریت بحران‌های احتمالی آتی  و نیز کمک به سایر استان‌های کشور خبر دادند./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١٤:٢٣ / شماره خبر: ١٨٩٠٢٩ / تعداد نمايش: 429

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج