وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

موردی از بیماری های واگیر در مناطق سیل زده نداشتیم

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: مواردی از بیماری های واگیر از طریق آب و غذا در مناطق سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان گزارش نشده است.

به گزارش وبدا، دکتر محمدمهدی گویا با بیان این مطلب افزود: با گرم شدن هوا ممکن است بیماری های واگیر شیوع یابد که همکاران ما تلاش می کنند آب مصرفی سالم را به دست مردم برسانند.

وی بیان کرد: شیوع بیماری های ناشی از حشرات که به انسان منتقل می شود با گرم شدن هوا در مناطق سیل زده وجود دارد و باید مراقب افزایش سالک و حشرات جونده باشیم.

دکتر گویا اضافه کرد: بیشترین نگرانی در مناطق سیل زده، شیوع بیماری های واگیر از طریق آب و غذای آلوده است، براین اساس، مردم سیل زده با تیم های بهداشتی و درمانی همکاری کنند تا این بیماری ها افزایش پیدا نکند.

وی ادامه داد: کمک و همکاری مردم سیل زده با تیم های بهداشتی و درمانی مستقر در این مناطق برای جلوگیری از شیوع بیماری های واگیر بسیار مهم است و باید با همکاری مردم سیل زده اجازه ندهیم این بیماری ها افزایش یابند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه آب شرب توزیع شده بین مردم از طریق سازمان آب و فاضلاب شهری و روستایی مراکز بهداشتی و درمانی کنترل می شود و این کار به صورت مداوم ادامه می یابد، افزود: لازم است آب با سلامت تضمین شده به دست مردم برسد، اگر مردم سیل زده از آب آشامیدنی و حتی پخت و پز مطمئن نبودند، آن را استفاده نکنند یا بجوشانند و سپس مصرف کنند.

بنابر گزارش ایرنا، دکتر گویا عنوان کرد: شستشوی میوه و سبزیجات نیز با آب سالم بسیار اهمیت دارد، زیرا بیماری های عفونی، مانند وبا از این طریق منتقل می شوند و مردم باید کاملا مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، تاکید کرد: ضرورت دارد مردم این مناطق برای پیشگیری از بیماری هایی اعم از سالک، مالاریا و دیگر مواردی که ناشی از حیوان گزیدگی است، آموزش ببینند و مراکز بهداشتی باید نکات مهم را در این زمینه به مردم اطلاع دهند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١٥:٢٩ / شماره خبر: ١٨٩٠٣٢ / تعداد نمايش: 356

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج