وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر ارتباطات در دومین جلسه شورای سیاستگذاری نظام سلامت الکترونیک کشور:

یکی از اهداف نظام سلامت الکترونیک، کمک به بهبود مدیریت سلامت در کشور است

وزیر ارتباطات گفت: باید ببینیم هدف ما از استقرار دولت الکترونیک و نظام سلامت الکترونیک چیست یکی از اهداف ما برای اجرای نظام سلامت الکترونیک، کمک به بهبود مدیریت سلامت در کشور به متولی و مسئول سلامت یعنی وزارت بهداشت است.

به گزارش وبدا، مهندس محمد جواد آذری جهرمی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری نظام سلامت الکترونیک کشور که با حضور وزیر بهداشت و جمعی از مدیران دو وزارتخانه بهداشت و ارتباطات در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: باید با استفاده از جمع آوری و تحلیل داده ها به مدیریت بهتر سلامت کشور کمک کنیم البته الکترونیکی کردن سلامت، به صرفه جویی در هزینه ها و منطقی کردن تقاضاها که مورد تاکید رییس جمهوری است، منجر می شود.

وی تصریح کرد: نظام سلامت الکترونیک باعث تسهیل امور برای مردم در دریافت خدمات بهداشتی و درمانی می شود و بیماران در مراجعه به پزشکان می توانند با ارائه کد ملی به پزشک اجازه دهند که از وضعیت سلامتی و سابقه بیماری آنها آگاهی پیدا کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شفافیت به عنوان چهارمین هدف اجرای نظام سلامت الکترونیک در کشور یاد کرد و افزود: دکتر روحانی اول امسال از ما خواست که برای 12 ماه سال، 12 طرح الکترونیک مانند اتصال کارت های سوخت به کارت های بانکی و یا اجرای کد دستوری برای آگاهی از وضعیت سبدکالا که برای مردم قابل احساس و ملموس باشد، اجرا کنیم.

مهندس جهرمی خاطرنشان کرد: نیازهای وزارت بهداشت از نظر نقاط فاقد دسترسی به اینترنت  مرکز داده ها را برطرف می کنیم اما همپوشانی بیمه ها باید رفع و اسناد پزشکی باید الکترونیکی شوند تا مردم راحت شوند./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١٧:٠٣ / شماره خبر: ١٨٩٠٣٥ / تعداد نمايش: 550

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج