وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت:

مراقبت در نظام سلامت، حلقه مفقوده سيستم بهداشت و درمان است

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اينكه هدف اصلي معاونت پرستاري ارائه مراقبت هاي با كيفيت و مقرون به صرفه به همه مردم است، گفت: امر مراقبت، در نظام سلامت ما، حلقه مفقوده سيستم بهداشت و درمان است.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی ضمن بیان این مطلب افزود: آنچه در همه جوامع علمی و نظام سلامت مورد توجه قرار گرفته است، مفهوم دو کلمه "health  care" است. با توجه به این دو مفهوم، سوالی که مطرح می شود این است که ما چه میزان در تحقق اجرای  این دو امر مهم موفق بوده ایم.

وي اظهار داشت: اینکه اخیرا در همه رسانه‌ها اعلام می شود بیش از 60 درصد مردم ما از فشار خون خود تا زمانی که مبتلا به عوارض ناتوان کننده آن نشده اند اطلاع ندارند، یا اینکه بیشترین عامل مرگ های زودرس در ایران در سال گذشته به دلیل فشار خون بالا بوده است و موارد بسیاری از  این قبیل، مستنداتی هستند که نشان می دهد چقدر این دو مفهوم مغفول مانده اند.

دکتر حضرتی ادامه داد:  به عنوان پرستاری که سال ها در این حرفه به صورت تخصصی تلاش کرده است، عرض می کنم  زمانی که پرستار سلامت جامعه، پرستار سلامت روان، پرستار سلامت سالمندی، پرستار خانواده و پرستار مدرسه در جایگاه حقیقی خود قرار گیرند و به وظایف اصلی خود در جامعه عمل کنند، آنگاه  مفهوم مراقبت نه تنها در بالین که در جامعه نیز  معنای حقیقی خود را پیدا خواهد کرد.

وی گفت: اکنون که زمینه رشد برای امر سلامت و مراقبت ایجاد شده است از همه پرستاران و اندیشمندان حوزه مراقبت هاي پرستاری در هر جایگاه و مقامی می خواهم یکدل و یک زبان، متحد و با جدیت در جهت ارتقای شاخص های مراقبت در جامعه و مراکز مراقبتی و درمانی تلاش کنند و میزان مشارکت در ارتقای کیفی مراقبت در جامعه را مبناي تاثيرگذاري خود بدانند و فراموش نکنیم که میزان سنجش اثر بخشی ما بسته به میزان تاثیری است که بر سلامت مردم داشته ایم.

 دکتر حضرتی در پایان خاطرنشان کرد: معاونت مراقبت پرستاری اکنون  قوی تر، مصمم تر و محکم تر از هر زمان دیگری به تلاش های بی وقفه خود در جهت ارتقای حرفه و خدمت به مردم ادامه خواهد داد و بدون شک مثل هميشه همراهی و همیاری همه گروه های پرستاری در اين امر مهم است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨ - ١٠:٤٤ / شماره خبر: ١٩٠٨٠١ / تعداد نمايش: 422

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج