وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قطار مرحله نخست چهاردهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت به ایستگاه پایانی رسید/ این المپیاد ورزشی با هدف ایجاد انگیزه و افزایش میل و رغبت دانشجویان به ورزش، تحرک و نشاط برگزار می‌شودبا برگزاری دیدارهای رده بندی و فینال مسابقات فوتسال المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی که در سالن ورزشی استاد شهریار تبریز برگزار شد، قطار مرحله نخست این المپیاد به ایستگاه پایانی رسید و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تدارک برگزاری مرحله دوم این المپیاد است.

به گزارش وبدا، تیم های برگزیده مسابقات فوتسال المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت معرفی و مشخص شدند. تیم دانشگاه علوم پزشکی کرمان توانست عنوان قهرمانی رقابتهای فوتسال را از آن خود کند. تیم های بندرعباس و کاشان به ترتیب صاحب مدال های نقره و برنز شدند.

مرحله دوم المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت از روز سوم شهریور ماه با ورود کاروان‌های ورزشی به محل برگزاری مسابقات در چهار رشته تنیس روی میز، بدمینتون، والیبال و بسکتبال آغاز می‌شود و رقابتها تا پایان روز نهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

امسال در چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر علوم پزشکی‏، ورزشکاران  در نه رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی، کاراته، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون در دو بازه زمانی رقابت‌های خود را برگزار می‌کنند.

برای نخستین بار المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف ارائه خدمات بهتر اسکان و سرویس دهی به ورزشکاران و شرکت کنندگان، در دو مقطع زمانی برگزار می شود. رقابت در پنج رشته ورزشی فوتسال، تیراندازی، شنا، دوومیدانی و کاراته در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۹ مرداد و رقابت در چهار رشته ورزشی والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بدمینتون طی روزهای ۳ تا ۱۰ شهریور برگزار خواهد شد.

رشته شطرنج که سالهای گذشته جزو رشته‌های المپیاد قهرمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی بود، برای اولین بار امسال از المپیاد قهرمانی حذف و  مقرر شد از سال آینده این رشته پرمهیچ و پرطرفدار به صورت تک رشته‌ای در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شود.

 المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی، بزرگترین رویداد ورزشی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است که با هدف ایجاد انگیزه و افزایش میل و رغبت دانشجویان به ورزش، تحرک و نشاط برگزار می‌شود.  تاکنون ۲۶ دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر و دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه‌های مختلف برگزار شده است.

 مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی بر اساس قوانین و مقررات فنی تعیین شده برگزار خواهد شد و بر اساس مقررات، دانشجویانی که در المپیاد ورزش‌های همگانی سال قبل شرکت کرده‌اند، اجازه حضور در المپیاد ورزش‌های قهرمانی را ندارند.

 در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دخترکه سال ۹۶ به میزبانی شهرکرد برگزار شد و ۱۸۰۰ ورزشکار از ۵۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور حضور داشتند، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب ۱۵۸ امتیار عنوان قهرمانی این المپیاد را از آن خود کرد و دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و ایران به ترتیب در رده‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی نهایی قرار گرفتند.

باید تا روزپایانی مرحله دوم المپیاد چهاردهم صبر کرد و دید چه تیمی عنوان قهرمانی این تورنمنت ورزشی- دانشجویی را از آن خود خواهد کرد و  با کاپ قهرمانی تبریز و محل برگزاری المپیاد را ترک خواهد کرد./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨ - ١٠:٠٠ / شماره خبر: ١٩٤٣٠٤ / تعداد نمايش: 335

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج