وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت:

90 درصد تجهیزات پزشکی کشور تولید داخل است

معاون درمان وزیر  بهداشت در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : 90 درصد تجهیزات پزشکی کشور در داخل کشور تولید می شود.

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی امروز در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه با وجود تحریم هایی که کشور به آن مبتلا شده است، در حوزه تجهیزات پزشکی به رشد خوبی رسیده ایم، گفت : 90 درصد تجهیزات پزشکی مورد نیاز به همت جوانان ایرانی در داخل کشور تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بهترین لوازم ارتوپدی تولید داخل داریم که نیاز معاونت درمان را از همان ها تامین می کنیم، افزود : هم اکنون دستگاه دیالیز تولید شده جوانان ایرانی در مسیر تولید انبوه است.

معاون درمان وزارت بهداشت از تولید دستگاه رادیو تراپی در کشور خبر داد و گفت : این دستگاه پیش خرید شده است.

دکتر قاسم جان بابایی همچنین از انعقاد تفاهم نامه با بیمه تامین اجتماعی برای پرداخت 60  درصد اسناد پزشکی تا پایان هرماه خبر داد و گفت : با این تفاهم نامه نیمه دوم سال برای حوزه سلامت از نیمه اول در بخش اعتبارات بهتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروزه نوآوری در پزشکی و وارد کردن دانش جدید با افزایش ظرفیت های بین رشته ای ایجاد می شود بر مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی با دانشگاه های صنعتی برای ایجاد دروس بین رشته ای تاکید کرد.302/157

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ - ١٣:٥٠ / شماره خبر: ١٩٥٨٥١ / تعداد نمايش: 531

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج