وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام معاون درمان وزارت بهداشت:

هرسال 28 تا 30 هزار نفر به دلیل سوختگی در بیمارستان ها بستری می شوند

قائم مقام و معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: از سال 91 تا سال گذشته، هر سال 28 تا 30 هزار نفر به دلیل سوختگی، در بیمارستان های کشور بستری می شوند و در این بازه زمانی، بیشترین مرگ و میر به دلیل سوختگی مربوط به سال 96 با 1651 مورد بوده است.

به گزارش وبدا، دکتر طیب قدیمی در نشست خبری روز ملی مردمی پیشگیری از سوختگی (اول دی ماه) در بیمارستان حضرت فاطمه(س) تهران، اظهار داشت: یک هفتم از بیماران سوختگی بستری شده در مراکز درمانی نیاز به بستری در بخش های ویژه دارند و پماد سوختگی مرحله حاد، تولید داخل و تحت پوشش بیمه است اما هزینه های تهیه دارو برای عوارض بعد از جوش خوردن سوختگی، بسیار زیاد است.

وی یادآور شد: در حال حاضر 82 نفر از جراحان پلاستیک در کشور، در حوزه سوختگی فعالیت دارند و هزینه های بیماران سوختگی برای مهاجرت خارجی به دلیل عدم پوشش بیمه و توانایی ناکافی در پرداخت هزینه ها، بر نظام سلامت افزوده می شود.

قائن مقام معاون درمان وزارت بهداشت افزود: یکی از دلایل سوختگی، روشن کردن آتش در تفریحات، مسافرت ها و حتی تراس منازل است که باید در این زمینه، فرهنگسازی و پیشگیری از سوختگی، تقویت شود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٣٥ / شماره خبر: ١٩٧٩٣٣ / تعداد نمايش: 172

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج