وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی:

نخستین و مستقل‌ترین بخش بازتوانی بیماران حاد سکته مغزی کشور در بیمارستان گلستان اهواز راه‌اندازی شد


با حضور مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی نخستین و مستقل‌ترین بخش بازتوانی بیماران حاد سکته مغزی کشور در بیمارستان گلستان اهواز راه‌اندازی شد.

به گزارش وبدا، دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: نخستین و مستقل‌ترین بخش بازتوانی بیماران حاد سکته مغزی کشور در اهواز با حضور دکتر محمدتقی جغتایی مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، راه‌اندازی شد.

ابول نژادیان ادامه داد: این اقدام در راستای ارائه خدمات به بیماران دچار سکته حاد مغزی است که این بیماران بعد از انجام اقدامات درمانی اولیه، برای ادامه درمان به این بخش مراجعه می‌کنند.

وی افزود: اقدامات بازتوانی، توانبخشی، درمان اختلالات بلع و بی حسی و بی حرکتی در این بخش برای بیماران انجام می‌شود تا در اسرع وقت به زندگی برگردند و امید به زندگی و فعالیت آنها بیشترشود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: این بخش با اعتباربالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل منابع طرح تحول سلامت راه اندازی شد.

ابول نژادیان تصریح کرد: باید شبکه استروک (سکته حاد) استان خوزستان را گسترش و مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: همچنین با اضافه شدن بالگرد جدید اورژانس هوایی، سرعت انتقال و جابجایی بیماران افزایش پیدا میکند، نکته مثبت این بالگرد، دو موتوره بودن آن است که اجازه پرواز در محیط شهری را نیز دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ - ١١:٠٣ / شماره خبر: ١٩٩٧٧٧ / تعداد نمايش: 354

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج