پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > مهم ترین راهکار برای درمان فرد مسموم را بشناسیم
 


مهم ترین راهکار برای درمان فرد مسموم را بشناسیم

  مهم ترین راهکار برای درمان فرد مسموم را بشناسیم

 متخصص مسموميت بيمارستان حضرت علي اصغر (ع) شیراز همزمان با هفته پيشگيري از مسموميت ها، رساندن سريع مسموم به نخستین مركز درماني را مهم ترين راهكار براي درمان فرد مسموم دانست و گفت: افراد بايد از خوددرماني، القاء به استفراغ و خوراندن مايعات و داروهاي ديگر به افراد مسموم، پرهيز كنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دكتر فاضل گودرزي، نارسايي های كبدي و كليوي را، از آسیب های ناشی مسموميت دانست و افزود: در مواجهه با مسموميت حتي به مقدار كم، بايد مسئله را بسيار جدي گرفت، زیرا آسیب های برخی مسموميت ها، 24 تا 48 ساعت پس از مسموميت ظاهر، می شود.

  گودرزی، برای پیشگیری از مسمومیت، توصیه کرد: داروها و محصولات شوينده و فرآورده هاي بهداشتي و آرايشي، بايد در ظرف هاي برچسب دار، در ارتفاع بالا و در كمد فقل دار، نگهداري شو د، هرگز مواد سفيدكننده وجرم گير را با هم مخلوط نكنیم و با آغاز فصل سرما و استفاده از وسايل گازسوز، از نصب صحيح و كاركرد سالم وسايل گازسوز، اطمينان پيدا كنيم.

 او ادامه داد: كودكان زير پنج سال و سالمندان، پرخطرترين گروه در مسموميت ها هستند و هنگام استفاده از دارو در اين افراد و افراد داراي بيماري هاي روحي رواني، بر شیوه مصرف دارو،  نظارت مستقيم داشته باشیم، همچنین هر گونه گزش حشرات، مار و عقرب را جدي بگیریم و برای سم زدايي به مراكز درماني مراجعه کنيم.

  این متخصص مسمومیت تاکید کرد: لازم است با ايجاد محيطي امن، جوانان و نوجوانان را از آسیب های داروهاي مخدر و بسته به شرايط سني، آنها را از نوع جديد و بسته بندي هاي متفاوت اين داروها، آگاه كنيم.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٣ آبان ١٣٩٥ - ١٠:٢٣ / شماره خبر: ١٥٢٨٠٧ / تعداد نمايش: 1183  


لیست اخبار >>