دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری همایش پیشگیری از سرطان های شایع در گراش
 


برگزاری همایش پیشگیری از سرطان های شایع در گراش

  برگزاری همایش پیشگیری از سرطان های شایع در گراش

 در راستای پویش ملی مبارزه با سرطان" همایش پیشگیری از سرطان های شایع در منطقه" در گراش برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در ابتدای مراسم  دکترمحمد رادفر قائم مقام معاونت بهداشت در جهت اهمیت بیماری سرطان مطالبی را بیان کرد .محسن ایزدی مسئول بیماریهای غیرواگیر بعنوان دبیر همایش در مورد نحوه برگزاری این همایش گفت: این همایش با سخنرانی اساتید و مدیران دانشگاهی با محوریت بیماریهای سرطان کولورکتال، پستان و سرویکس با هدف پیشگیری از ابتلا به این بیماریها برگزار و اطلاع رسانی لازم در مورد سه سرطان مهم که قرار است در ماه های آتی در قالب بسته خدمات نوین سلامت به گروههای سنی مربوطه ارائه گردد، صورت گرفت.

ایزدی در مورد آمار بروز سالانه ۹۲ هزار مورد جدید ابتلا و ۵۳ هزار مورد مرگ سرطان در کشور و همچنین در مورد بیماری سرطان کولورکتال که به عنوان چهارمین سرطان شایع و پنجمین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در دنیا می باشد همچنین در مورد عوامل خطر ، روش غربالگری ،تشخیص ودرمان  مطالب خود سخن گفت.

سپس احمد عبدالهی بعنوان فوق تخصص جراحی  های سرطان در مورد علل ابتلا افراد به بیماری سرطان و اهمیت شیوه زندگی ،تغذیه مناسب و استرس در پیشگیری از ابتلا به این بیماری مطالبی را ارائه داد و استفاده زیاد از مواد قندی، رنگها  و استعمال دخانیات را از عوامل خطر مهمی دانست که زمینه ایجاد سرطان در افراد افزایش خواهد داد.

دکتر لیلا ساریخانی متخصص زنان وزایمان مرکز آموزشی درمانی امیرالمؤمنین(ع) نیز بعنوان سخنران دیگر این همایش در مورد بیماری سرطان سرویکس، راههای غربالگری ومعاینه وهمچنین بر اهمیت انجام تست های تشخیصی HPV  وپاپ اسمیر درپیشگیری،تشخیص زود هنگام سرطان سرویکس تاکید کرد.

در ادامه ثریا انصاری مدیر گروه محترم سلامت جمعیت ،خانواده ومدارس معاونت بهداشتی نیز در مورد بیماری سرطان پستان،راههای پیشگیری،تشخیص و همچنین نحوه معاینات وخود آزمایی پستان آموزش های لازم را ارائه کرد.

خاطر نشان می شود در این همایش برنامه های جانبی از جمله برگزاری نمایشگاه نقاشی وجشنواره غذای سالم توسط دانش آموزان مدارس گراش و اجرای گروه سرود مدرسه رامیارپور نیز برگزار و به افراد برگزیده در پایان هدایایی اهدا  شد .

این همایش با حضور دکتر احمد عبدالهی ریاست دانشکده علوم پزشکی ،دکتر محمد نبی محمدی ریاست معاونت بهداشت ، دکترمحمد رادفر قائم مقام معاونت بهداشت ،پزشکان خانواده ، نمایندگان ادارات وارگانهای دولتی ، پرسنل دانشکده علوم پزشکی گراش وعموم مردم بویژه بانوان پایگاه های بسیج شهرستان روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه ۹۵ به همت معاونت بهداشتی دانشکده وبا همکاری انجمن خیرین سلامت شهرستان در سالن آمفی تئاتر دانشکده برگزار شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - ٠٨:٣٢ / شماره خبر: ١٥٧٤٨٥ / تعداد نمايش: 729  


لیست اخبار >>