يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > نشست بیماریابی بیماری ایدز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 


نشست بیماریابی بیماری ایدز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

  نشست بیماریابی بیماری ایدز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 نشست اهمیت بیماریابی، آموزش و اطلاع رسانی برنامه HIV در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت در ابتدای این جلسه، دکتر باطبی، سرپرست گروه مبارزه با بیماری های واگیر معاونت امور بهداشتی درخصوص وضعیت شاخص‌های برنامه HIV در سطح دانشگاه گزارشی ارائه نمود.

سپس دکتر گویا در خصوص وضعیت موجود این بیماری در ایران و دستاوردهای جهانی توضیحاتی ارائه نمود.

وی در ادامه در خصوص اهمیت بیماریابی  HIV / ایدز در استان تهران و کانونهای پر خطر و حاشیه نشین در این استان  صحبت نمود و افزود: پایان ایدز یکی از مهم ترین اهداف برنامه توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDG) است.

دکتر گویا در بخشی از سخنانش، در خصوص برنامه چهارم استراتژیک AIDS کشور با هدف شناسایی 90% افراد مبتلا به عفونت، درمان با ثبات 90% مبتلایان، اطمینان از موفقیت 90% افراد تحت درمان (اهداف 90-90-90)مطالبی ایراد کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: برای دستیابی به این مهم در ابتدا باید مناطق جغرافیایی تحت پوشش دانشگاه از نظر سکونت جمعیت پر خطر بررسی گردد و بیماریابی در این مناطق با جدیت بیشتری صورت گیرد.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در پایان سخنانش بر حمایت از پزشکان درمانگر  HIV تاکید کرد.

در ادامه دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه براهمیت سخنان دکتر گویا تاکید نمود و اظهار داشت:با وجود چالشهای موجود جهت تحقق اهداف برنامه چهارم استراتژیک، پرسنل این دانشگاه، تمام تلاش و اهتمام خود را در جهت اهداف عالی برنامه مذکور به کار خواهند بست.

در پایان روسای مراکز شرق و شمال و مدیر شبکه شمیرانات از تلاشهای مجموعه در هفته جهانی ایدز گزارش مختصری دادند.

گفتنی است این نشست با حضور دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر و تیم همراه از وزارت بهداشت، دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه، معاون فنی این معاونت، روسا و کارشناس مسئولان واگیر مراکز بهداشت شمال، شرق و شبکه بهداشت شمیرانات، مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریها و سرپرست گروه مبارزه با بیماریهای واگیر و کارشناس برنامه ایدز در معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥ - ٠٩:٣٤ / شماره خبر: ١٥٧٥٦٣ / تعداد نمايش: 999  


لیست اخبار >>