پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > دانشجویان دانشگاه فرهنگیان زاهدان سفیران سلامت در بین مردم
 


دانشجویان دانشگاه فرهنگیان زاهدان سفیران سلامت در بین مردم

  دانشجویان دانشگاه فرهنگیان زاهدان سفیران سلامت در بین مردم

 براساس تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و دانشگاه فرهنگیان دانشجو معلمان بعنوان سفیران سلامت با دانشگاههای علوم پزشکی همکاری خواهند کرد .

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، براساس تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و دانشگاه فرهنگیان دانشجو معلمان بعنوان سفیران سلامت با دانشگاههای علوم پزشکی همکاری خواهند کرد .

دکتر ملک کیانی معاون اجرایی مرکز بهداشت استان در کارگاه آموزشی سفیران سلامت دانشجو اظهار داشت: خود مراقبتی علمی است که در آن هر فرد از دانش و مهارت دریافت شده در زمینه سلامت و توان خود به عنوان یک منبع استفاده می کند تا به طور کامل از سلامت خود مراقبت کند .

وی ادامه داد: در راستای تحقق سیاستهای کلان سلامت و سیاستهای کلی جمعیت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری یکی از اهداف نظام سلامت بهره گیری از توان علمی فرهنگیان محترم در مسیر انتقال آموزه های سلامت به همسالان ومردم است .

معاون اجرایی مرکز بهداشت استان تصریح کرد: بیمارهای قلبی و عروقی و سرطانها وتصادفات از عوامل موثر  مرگ ومیر در بین مردم ایران محسوب می گردد که لازم است با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم از طریق تمامی رسانه ها ونفوذ علمای گرانقدر و روحانیون .وقشر فرهنگیان زحمتکش با آموزش ،خود مراقبتی را درسطح جامعه ترویج کنیم.

وی همچنین یاد آور شد: یکی از اهداف برنامه خودمراقبتی ارتقای سواد سلامت عموم مردم وهمچنیت تغییر  سبک زندگی با تاکید بر ورزش و تغذیه می باشد .

لازم به ذکر است: براساس تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و دانشگاه فرهنگیان دانشجو معلمان بعنوان سفیران سلامت با دانشگاههای علوم پزشکی همکاری خواهند کرد و پس از شرکت در کارگاههای آموزشی سلامت در زمینه تامین حفظ و ارتقای سلامت جسمی ، روانی و اجتماعی و توانمند سازی آنان واطلاع رسانی به دانش آموزان خودمراقبتی را در بین مردم تبلیغ خواهند کرد.

گفتنی است: به همت گروه آموزش وارتقای سلامت دانشگاه  اولین کارگاه آموزشی خودمراقبتی در دانشگاه فرهنگیان زاهدان برگزار شد.

 

           

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥ - ١٢:١٥ / شماره خبر: ١٥٨٢٣٦ / تعداد نمايش: 941  


لیست اخبار >>