چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > آموزش خودمراقبتی به 1305 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 


آموزش خودمراقبتی به 1305 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

  آموزش خودمراقبتی به 1305 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 باتوجه به اهمیت توانمندسازی کارکنان در رابطه با برنامه خودمراقبتی، معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی خود مراقبتی به دو شیوه حضوری و غیر حضوری کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت واحد آموزش و بازآموزی گروه گسترش شبکه های معاونت بهداشت دانشگاه با توجه به شیوع بیماریهای غیر واگیر نظیر دیابت و فشارخون در جامعه و ارتباط تنگاتنگ اینگونه بیماریها با سبک زندگی افراد و نظر به اهمیت و نقش بی بدیل خودمراقبتی در پیشگیری از بیماریها، با برگزاری کمیته های تخصصی تعیین عناوین آموزشی، آموزش برنامه خودمراقبتی فردی را در دستورکار معاونت بهداشت قرار داد.

در سال 1395 اولین گام ارتقا سلامت کارکنان با برگزاری 45 دوره آموزشی "خودمراقبتی فردی" توسط گروه آموزش و ارتقا سلامت معاونت و مراکز/شبکه های تحت پوشش جهت 1305 نفر از کارکنان شاغل در سطح دانشگاه برداشته شد.

 آموزش افراد مذکور توسط 3 تیم 4 نفره متشکل از مدرسین منتخب گروه آموزش و ارتقاء سلامت ستاد معاونت بهداشت، مراکز و شبکه های تابعه صورت پذیرفت.

گفتنی است به گزارش کارشناس آموزش و بازآموزی معاونت بهداشتی، در این راستا، با همکاری واحد آموزش و ارتقاء سلامت در سالجاری دو دوره غیرحضوری باعناوین"خودمراقبتی در ناخوشی های جزئی (بخش اول)" و "خودمراقبتی در ناخوشی های جزئی (بخش دوم)" طراحی گردیده و پس از اخذ مجوز از سوی کمیته آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی دانشگاه، در طی 4 دوره برگزار گردید.

در این دوره های غیرحضوری بیش از 10000 نفر از کارکنان شاغل در حوزه دانشگاه شرکت و آموزش‌های لازم را کسب کردند.

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٥ - ٠٩:٣٥ / شماره خبر: ١٥٨٥٤٨ / تعداد نمايش: 1072  


لیست اخبار >>