چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اجرای نوبت اول طرح ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در دانشگاه شهید بهشتی
 


اجرای نوبت اول طرح ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در دانشگاه شهید بهشتی

  اجرای نوبت اول طرح ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در دانشگاه شهید بهشتی

 در راستای ریشه کنی بیماری فلج اطفال، عمليات ايمن سازي تكميلي فلج اطفال در مناطق پرخطر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دو نوبت اجرا می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر باطبی، رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت ضمن اعلام این خبر افزود: نوبت اول اجرای این طرح از 19 تا 21 فروروردین ماه سال جاری به شکل مراجعه خانه به خانه همه منازل و جستجوي کودکان زیر 5 سال و خوراندن دو قطره واکسن خوراکی فلج اطفال اجرا می گردد. گروه هدف اجرای این عملیات کودکان صفر تا 59 ماهه هستند که بدون توجه به سابقه ايمنسازي قبلي آنها، مجدداً واكسن خوراكي فلج اطفال به آنها خورانده مي شود.

بنا بر این گزار مناطق پرخطر تحت پوشش دانشگاه در این طرح عبارتند از: 1-کلیه مهاجرین خارجی که در اردوگاهها و یا خارج از اردوگاهها اقامت دارند. 2- کلیه خانوارهاي ساکن در کلنی ها و محل تجمع عمده مهاجرین خارجی 3- کلیه نقاط ( شهرستان – شهرك –کلنی) که به تشخیص معاونین بهداشتی، پوشش واکسن خوراکی فلج اطفال نوبت سوم آنها کمتر از 95 درصد است. 4- کلیه مناطق تحت پوشش تیم هاي سیار 5- کلیه کودکان زیر 5 سالی که احتمالا همراه با مادران خود در زندانها اقامت دارند.

دکتر باطبی با تأکید بر اینکه در این طرح تنها مناطقی مد نظر می باشند که به لحاظ وضعیت واکسیناسیون فلج اطفال پوشش کمتری دارند. لذا تیم های بهداشتی تنها در اینگونه مناطق به درب منازل مراجعه و خدمات مذکور را ارائه می کنند. وی در انتها از خانوارهایی که گروه هدف این برنامه هستند خواست تا همکاری لازم را با تیمهای سیار واکسیناسیون داشته باشند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٦ - ١٠:١٦ / شماره خبر: ١٥٩٥٩٩ / تعداد نمايش: 565  


لیست اخبار >>