پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > استقرار تیم ستاد بحران معاونت بهداشت مشهد در منطقه زلزله دیده سفید سنگ
 


استقرار تیم ستاد بحران معاونت بهداشت مشهد در منطقه زلزله دیده سفید سنگ

  استقرار تیم ستاد بحران معاونت بهداشت مشهد در منطقه زلزله دیده سفید سنگ

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در منطقه زلزله دیده سفید سنگ و روستای دو قلعه براشک، ضمن بررسی وضعیت بهداشتی این منطقه، نحوه خدمات رسانی به زلزله زدگان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت در این بازدید که مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری ها، مدیر بهداشت محیط و حرفه ای، تعدادی از اعضاء تیم ستاد بحران معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد، رئیس شبکه و معاون بهداشت و مدیران ستادی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان نیز حضور داشتند، ضمن انجام هماهنگی های لازم با رئیس هلال احمر شهرستان که در منطقه حضور داشت در خصوص اسکان و ارائه خدمات بهداشتی تصمیمات واحدی اتخاذ گردید.

جمع آوری و دفع زباله، راه اندازی شبکه آبرسانی، احداث سرویس های بهداشتی و توزیع مناسب غذا از دیگر مواردی بود که به آن پرداخته و تصمیم گیری شد.

در ادامه این بازدید با جلسه ای که با حضور فرماندار و نماینده شهرستان فریمان در مجلس شورای اسلامی، در محل حادثه دیده انجام شد، به منظور انجام روند مطلوب خدمات و پیشگیری از طغیان های احتمالی هماهنگی اصولی انجام شد.

تیم ستاد بحران معاونت بهداشت دانشگاه به ریاست معاون بهداشت همچنین ضمن بازدید از بیمارستان شهرستان فریمان جلسه ای را با حضور معاون درمان و مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه برگزار و در خصوص نحوه امدادرسانی و ارائه خدمات درمانی به آسیب دیدگان زلزله تصمیماتی اتخاذ گرديد.

شایان ذکر است تیم های سلامت مستقر در محل حادثه دیده شهرستان فریمان شامل بهورزان، مراقبین سلامت و پزشکان به صورت تمام وقت در منطقه حضور داشته و به ارائه خدمت مشغول می باشند، همچنین تیم ستاد بحران معاونت بهداشت با رصد مستمر وضعیت بهداشتی و روند ارائه خدمات آمادگی لازم جهت انجام مداخلات ضروری را دارا می باشد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٦ - ١٠:٢١ / شماره خبر: ١٥٩٦٠٠ / تعداد نمايش: 520  


لیست اخبار >>