چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اقدامات ایمنی بعد از وقوع زلزله سفید سنگ در خراسان رضوی
 


اقدامات ایمنی بعد از وقوع زلزله  سفید سنگ در خراسان رضوی

  اقدامات ایمنی بعد از وقوع زلزله سفید سنگ در خراسان رضوی

 رئیس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پس از وقوع زلزله 6 ریشتری پیرو تشکیل کمیته EOC در مرکز بهداشت استان گفت: تمام مراکز بهداشتی شهرستان های تابعه دانشگاه های علوم پزشکی مشهد به حالت آماده باش درآمدند.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد دکتر محمدرضا جویا گفت: این زلزله صبح امروز حوالی ساعت 10و 39 دقیقه در 81 کیلیومتری مشهد و در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است .

دکتر جویا در ادامه افزود:  طبق گزارش سخنگوی اورژانس کشور هم اکنون 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل زلزله اعزام شده اند. همچنین پیرو اعلام معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی میزان خسارت در مناطق روستایی بیشتر برآورد شده و در شهر سفید سنگ و فریمان تخریب در حد نمای ساختمان ها گزارش شده است.

دکتر جویا گفت : با توجه به اينکه احتمال دارد با پس لرزه هایی بعد از زلزله مواجه شويم به شهروندان محترم توصيه نمود آرامش خود و اطرافيان را حفظ کنند.  در صورتیکه قصد خروج از ساختمان را دارند به شیشه های شکسته ناشی از سقوط تابلوها ، دکه ها و یا دکوراسیون منزل توجه کنند پس از زلزله به بوی گاز یا نشت سایر مواد سوختنی توجه نمایند . در صورت احساس بوی گاز از روشن کردن کبریت یا چراغ قوه و... خودداری نموده و  مراقب سیم های آویزان و یا افتاده بر روی زمین باشند. در صورت عدم قطع جریان برق مراقب خطر برق گرفتگی باشند. از آسانسور استفاده نکنند. ابتدا اعضای خانواده را خارج نموده، در کوچه یا خیابان خود، در کنار سایر خانواده ها مستقر نمایند و سپس جهت برداشتن وسایل ضروری به داخل خانه برگردند. هنگام خروج بهتر است فردی که در جلو حرکت می کند مراقب آسیب های ساختمانی که  ممکن است منجر به ریزش یا سقوط شوند باشند و سایر اعضا با توجه به اطلاعات و راهنمایی او از محل خارج گردند. جهت جلوگیری از بروز آتش سوزی جریان های برق و گاز اصلی ساختمان را قطع کنند.

وی در پایان از کلیه شهروندان و ساکنین مناطق زلزله زده خواست تا آرامش خود را حفظ کنند از گرفتن تماس های غیرضروری و تردد در جاده های شهری و برون شهری خودداری نمایند تا کار امدادرسانی به سهولت انجام شود.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٦ - ١٠:٢٤ / شماره خبر: ١٥٩٦٠١ / تعداد نمايش: 617  


لیست اخبار >>