سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری نشست کشوری برنامه سلامت میانسالان در همدان
 


برگزاری نشست کشوری برنامه سلامت میانسالان در همدان

  برگزاری نشست کشوری برنامه سلامت میانسالان در همدان

 نشست دو روزه کشوری با عنوان برنامه سلامت میانسالان با میزبانی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان در هتل باباطاهر همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در این کارگاه رئیس و کارشناسان اداره سلامت میانسالان وزارت بهداشت و کارشناسان سلامت میانسالان 60 دانشگاه ه علوم پزشکی کشور حضور داشتند.

دکتر جلال الدین امیری معاون بهداشت دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گفت: در طرح تحول نظام سلامت نگاه ویژه و خاصی به موضوع سلامت میانسالان شده است وی شیوه زندگی ناسالم را آفت طول عمر عنوان و افزود: اگر به بیماری های غیر واگیر در گروه میانسالی و سالمندی پرداخته نشود در بلند مدت با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم بود.

دکتر امیری آماری را عنوان کرد که نشان می داد جمعیت میانسالان طی 5 سال اخیر از 35 درصد به بالای 37 درصد رسیده است و تاکید داشت باید با برنامه های منسجم، مرگ و میر به علت بیماری های غیرواگیر در این گروه سنی را کاهش داده و در آینده شاهد افزایش کیفیت زندگی در جمعیت میانسالان باشیم.

وی علت مرگ و میر در این گروه سنی را  تا 70 بیماری های قلبی عروقی و الباقی را سرطان، دیابت و بیماری های تنفسی عنوان کرد و افزود با توجه به تغییرات جمعیتی کشور ارائه خدمات در این گروه سنی از الویت های این معاونت است.

دکتر مطهره علامه رئیس اداره سلامت میانسالان وزارت بهداشت در این نشست ضمن تشکر از عملکرد مناسب معاونت بهداشتی در برنامه سلامت میانسالان نسبت به سایر دانشگاه ها، گفت: 41 درصد جمعیت فعلی کشور میانسال و سالمند هستند و این یعنی وزارت بهداشت، نمی تواند برای این گروه برنامه منظم نداشته باشد.

وی افزود: طبق آمار و اطلاعات کشوری ما اوج سرطان پستان را یکبار دیگر بعد از سن 70 سالگی شاهد هستیم و دراین برنامه با همکاری ماماهای شاغل در مراکز جامع سلامت به دنبال پیشگیری و کاهش این سرطان در زنان می باشیم.

دکتر علامه دیابت و فشار خون را در این گروه سنی مهم برشمرد و تصریح کرد آموزش کارکنان مراقب سلامت خصوصا ماماهای مرکز بسیار امری ضروری است وی هدف اصلی کارگاه را کاهش مرگ و میر در سن 30 تا 70 سالگی با استراتژی خدمات نوین سلامت عنوان کرد و افزود: وزیر از مدافعان اصلی برنامه سلامت میانسالان است و هم اکنون پوشش خدمات میانسالان برای 13 میلیون نفر در حال اجراست.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢ مرداد ١٣٩٦ - ٠٩:٢٣ / شماره خبر: ١٦٣٧٧٥ / تعداد نمايش: 445  


لیست اخبار >>