سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی پیگیری مادران باردار پرخطر در دانشگاه علوم پزشکی شهيدبهشتي
 


برگزاری کارگاه آموزشی پیگیری مادران باردار پرخطر در دانشگاه علوم پزشکی شهيدبهشتي

  برگزاری کارگاه آموزشی پیگیری مادران باردار پرخطر در دانشگاه علوم پزشکی شهيدبهشتي

 زنان، بخصوص «مادران» در خانواده نقش كليدي داشته و سلامت آنان تأثير بسياري بر سلامت خانواده دارد. لذا مي بايست تا حد امكان با پیشگیری و یا درمان عارضه و مشکلات در دوران قبل از بارداری از ایجاد بارداری‌‎های پرخطر و بالتبع از وقوع عوارض آن در دوران بارداری و نیز پس از زایمان پيشگيري کرد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت امامی رئیس گروه سلامت باروری و خانواده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این مطلب افزود: اولین دوره کارگاه آموزشی پیگیری مادران باردار پرخطر جهت آموزش کارشناسان برنامه مادران شبکه ها و مراکز تحت پوشش، مراقبین سلامت شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت و کارشناسان رابط مادران پرخطر در بیمارستانهای سطح سه، توسط گروه سلامت خانواده معاونت بهداشت دانشگاه در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شمیرانات در تاریخ 31/4/96برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه پس از بیان اهمیت برنامه پیگیری مادران باردار در پیشگیری از موارد مرگ مادر مباحثی آموزشی توسط پریناتولوژیست های عضو هیات علمی دانشگاه مطرح گردید. همچنین شرکت کنندگان در این کارگاه با مباحثی از قبیل بیماری های تیرویید، ترومبوفیلی، فشارخون بالا، دیابت، بیماری های قلبی/ کلیوی، اعتیاد در بارداری و نیز روند اجراي طرح پي‌گيري مادران پرخطر آشنا شدند.

رئیس گروه سلامت باروری و خانواده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  در خصوص مادران باردار پرخطر خاطر نشان کرد: در ابتدا ممکن است که اطلاق کلمۀ "پرخطر" برای مادر باردار  ترسناک به نظر برسد، اما قرار گرفتن در دستۀ حاملگی پرخطر، به این معنا نیست که خود یا جنین شان دچار مشکل خواهد شد. بسیاری از مواردی که باعث ایجاد مشکلاتی در بارداری می شوند در صورتی که در زمان مناسب شناسایی و درمان شوند، مشکلی برای مادر و جنین ایجاد نخواهد کرد. وی افزود: مادران بادرار با شرایط حاملگی پرخطر برای اطمینان از سلامت خود و جنین شان نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارند. به عنوان مثال این افراد نیاز دارند تا تعداد دفعات بیشتری برای انجام مراقبت به پزشک/ ماما مراجعه نمایند. این مراقبت‌ها کمک خواهد کرد تا در صورت بروز هر مشکل پزشکی به سرعت آن را تشخیص و اقدامات لازم را انجام دهد. 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢ مرداد ١٣٩٦ - ١٣:٢٣ / شماره خبر: ١٦٣٨١٤ / تعداد نمايش: 710  


لیست اخبار >>