سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > آموزش رویکرد نوین HIV در اداره کل سازمان امور زندان‌ها استان تهران
 


آموزش رویکرد نوین HIV در اداره کل سازمان امور زندان‌ها استان تهران

  آموزش رویکرد نوین HIV در اداره کل سازمان امور زندان‌ها استان تهران

 در راستای اجرائی نمودن برنامه چهارم استراتژیک کنترل بیماری ایدز و با توجه به اهمیت آشنایی پزشکان مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری (کلینیک HIV) با رویکرد نوین آموزش اچ‌آی‌وی برای کنترل این بیماری در زندانیان، کارگاه آموزشی جهت کلیه پزشکان و روانشناسان مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری زندانهای استانهای تهران و البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت این کارگاه به همت گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با همکاری اداره کل سازمان امورزندان‌های استان تهران، تشکیل شد.

در ابتدای این کارگاه دکتر نوائیان کارشناس بیماریهای ایدز و هپاتیت معاونت بهداشت اظهار داشت: با توجه به نقش مهم پزشکان و روانشناسان شاغل در زندانها جهت کنترل بیماریها و ارائه خدمات بهداشتی به زندانیان به عنوان افراد پرخطر جامعه، آموزش وآشنایی آنان با پروتکل های وزارت بهداشت درکنترل بیماری های مهمی همچون ایدز، سل وهپاتیت ضروری بوده و گامی موثر درکنترل این بیماری ها درزندانها می باشد.

کارشناس بیماریهای ایدز و هپاتیت معاونت بهداشت در ادامه، آموزشهای لازم در خصوص کلیات برنامه کنترل ایدز، راههای انتقال، اهمیت درمان درکنترل اپیدمی درجامعه، مراقبت و درمان مبتلایان در زندانها، رفع انگ وتبعیض از این بیماری، و ... را ارائه نمود.

سپس حضار با برنامه کشوری پیشگیری ازانتقال اچ‌آی‌وی از مادر به کودک آشنا شدند. در طی این برنامه به کلیه مادران باردار مبتلا به اچ‌آی‌وی، خدماتی از قبیل خدمات پروفیلاکسی مادر باردار، پروفیلاکسی نوزاد، ارجاع جهت انجام سزارین و تهیه شیر مصنوعی ارائه می شود.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦ - ١٣:٠٣ / شماره خبر: ١٦٤٥٠٨ / تعداد نمايش: 385  


لیست اخبار >>