شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بهره برداری از ٣ کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق محروم خوزستان
 


بهره برداری از ٣ کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق محروم خوزستان

  بهره برداری از ٣ کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق محروم خوزستان

 مراسم تحویل و بهره برداری از 3 کلینیک سیار دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در راستای ارائه خدمات رایگان سلامت دهان و دندان در مناطق محروم برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، مراسم تحویل و بهره برداری از 3 کلینیک سیار دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در راستای ارائه خدمات رایگان سلامت دهان و دندان در مناطق محروم با حضور دکتر منصور آرزومند معاون اجتماعی دانشگاه دکتر سید احمدحسینی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر ناصر ضیغمی معاون فنی مرکز بهداشت استان، مهندس صادق مرادی مدیر امور پشتیبانی و امور رفاهی دانشگاه و جمعی از مدیران ستادی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد.

دکتر حسین زمان زاده مدیر گروه سلامت دهان و دندان مرکز بهداشت استان خوزستان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: : در راستای برنامه‌های تحول سلامت دهان و دندان و با هدف ارتقاء شاخص های سلامت دهان و دندان در مناطق محروم، ۴۰ کلینیک سیار دندان پزشکی در کشور توزیع شده که از این تعداد 3 کلینیک سیار به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اختصاص یافته است.

زمان زاده با ‌اشاره به اینکه بالغ بر 8میلیارد و یکصد میلیون ریال اعتبار برای بهره برداری از این سه کلینیک هزینه شده است، افزود: از مجموع اعتبار هزینه شده ۷۰ درصد توسط وزارت بهداشت و ۳۰ درصد توسط دانشگاه علوم پزشکی اهواز تامین شده است.

مدیر گروه سلامت دهان و دندان مرکز بهداشت استان خوزستان با اشاره به خدمات تخصصی دندانپزشکی در این کلینیک‌ها، گفت: خدمات دندانپزشکی قابل ارایه در کلینک سیار شامل ترمیم دندان، جرم‌گیری و بروساژ، فیشورسیلنت، فلورایدتراپی، کشیدن دندان، رادیوگرافی دندان، درمان پالپ زنده و... میباشد و بصورت کاملا رایگان در مناطق محروم تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ارائه خدمت خواهند نمود.

 وی در پایان به اهداف راه اندازی کلینیک های سیار دندانپزشکی اشاره کرد و گفت: دسترسی آسان کلیه احاد جامعه به خدمات سلامت دهان و دندان، ارتقا شاخص سلامت دهان و دندان در جامعه علی الخصوص در مناطق محروم و ارتقا فرهنگ کار جهادی و جلب حمایت و مشارکت خیرین در بخش سلامت دهان و دندان از مهمترین اهداف این برنامه میباشد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٦ - ٠٩:٣٣ / شماره خبر: ١٦٥٧٥٢ / تعداد نمايش: 521  


لیست اخبار >>