شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > شروع مرحله پنجم وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان همدانی از اواسط مهرماه
 


شروع مرحله پنجم وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان همدانی از اواسط مهرماه

  شروع مرحله پنجم وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان همدانی از اواسط مهرماه

  دکتر بهروز صدیقی از شروع مرحله پنجم وارنیش فلوراید تراپی کلیه دانش آموزان پایه اول تا ششم ابتدایی در استان همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکتر بهروز صدیقی رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: وارنیش فلوراید تراپی باعث استحکام مینای دندان ها و در نتیجه از پوسیدگی آن پیشگیری می کند.

 وی افزود: این طرح در سومین سال اجرایی خود قرار دارد و از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت به حساب می آید صدیقی بیان کرد در طی 2 سال گذشته این طرح در مهرماه و اسفند ماه هرسال برای دانش آموزان به مرحله اجرا درآمده است و امسال نیز در دو مرحله مانند سنوات گذشته در استان انجام خواهد شد.

رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت همدان تصریح کرد در طی 2 سال گذشته که این کار انجام شده است 600 هزار دانش آموز در سطح استان همدان از این خدمت بهره برده اند و امسال نیز در هر مرحله برای 150 هزار دانش آموز همدانی کار وارنیش انجام خواهد شد.

دکتر صدیقی گفت: این کار عظیم در شهر ها توسط تعاونی های بهداشتی و در روستاها با کمک و همکاری بهورزان و مراقبین بهداشت انجام خواهد شد.

صدیقی در پایان بیان کرد: این طرح سالانه مبلغی بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان هزینه در بر دارد و همچنین مقرر شده است علاوه بر کار وارنیش برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی، مسواک و خمیر دندان از طرف معاونت بهداشتی برای آنان تهیه و توزیع  و همچنین والدین این دانش آموزان آموزش سلامت دهان و دندان دریافت نمایند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ - ٠٩:٠٣ / شماره خبر: ١٦٦٠٨٩ / تعداد نمايش: 599  


لیست اخبار >>