شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: عدالت و کیفیت در ارائه خدمات با نظام ارجاع محقق می شود
 


رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: عدالت و کیفیت در ارائه خدمات با نظام ارجاع محقق می شود

  رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: عدالت و کیفیت در ارائه خدمات با نظام ارجاع محقق می شود

 رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نظام ارجاع الکترونیک می‎تواند در کیفیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی موثر باشد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر سعید کشمیری  در کمیته استقرار نظام ارجاع گفت: نظام ارجاع الکترونیک (سیستم هدایت بیمار) میتواند هم در کیفیت ارائه خدمات و هم دسترسی به عدالت موثر باشد.

وی در این نشست که با حضور حضور مدیران دانشگاه و بیمه سلامت استان برگزار شد افزود :‌ اجرای این  برنامه باعث بهبود فرایندهای ارایه خدمت به بیماران می گردد و باعث ثبت دقیق اطلاعات و وجود بایگانی مناسب می‌ شود.

وی افزود: یکپارچه سازی اطلاعات سلامت امكان ارائه خدمات بهتر بهداشتی-درمانی و مدیریت بهتر نظام سلامت کشور را فراهم مي‌سازد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: مهم‌ترین دستاورد این سیستم این است که نیازمندان واقعی به خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی به صورت بهینه از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار کرد: با تهیه تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز، کلیه‌ی مراکز خدمات جامع سلامت در سطح یک، برای اجرای این برنامه آمادگی دارند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر  برنامه نظام ارجاع در بعضی از نقاط به صورت تستی در حال انجام می باشد. نظام ارجاع، یک نظام هدایت بیمار است و به بیمار کمک می‌کند تا در مسیر درست درمان قرار گیرد. همچنین این کار نیاز برای پیگیری سوابق کاغذی قبلی پزشکی را از بین می‌برد و در تضمین اطلاعات دقیق و خوانا به بیمار کمک می‌کند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ - ٠٩:٤٠ / شماره خبر: ١٦٧٠٨٠ / تعداد نمايش: 482  


لیست اخبار >>