سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ارائه خدمات رایگان چشم پزشکی و اپتومتری به دانش آموزان شهرستان داورزن
 


ارائه خدمات رایگان چشم پزشکی و اپتومتری به دانش آموزان شهرستان داورزن

به مناسبت روز جهانی بینایی

  ارائه خدمات رایگان چشم پزشکی و اپتومتری به دانش آموزان شهرستان داورزن

 به مناسبت روز جهانی بینایی خدمات رایگان چشم پزشکی و اپتومتری به دانش آموزان شهرستان داورزن استان خراسان رضوی ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکترسید فرزاد محمدی مدیر برنامه سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت گفت: به مناسبت روز جهانی بینایی  به مدت 3روز ویزیت رایگان، اپتومتری، تجویز و تامین عینک درشهرستان داورزن ازتوابع سبزوار با همکاری برنامه پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت، بیمارستان فارابی، مرکزتحقیقات چشم پزشکی بیمارستان فارابی، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و آموزش و پرورش شهرستان داورزن انجام شد.

دکترسیدفرزاد محمدی افزود: اینگونه خدمات نمونه مراجعه پزشک به بیمار است که منتظر رجوع بیمار به پزشک برای درمان دردش نمی‌ماند که این خدمات اجتماعی توفیقی برای ما انسان‌هاست.

وی ادامه می‌دهد: دانش‌آموزان تا زمان نوبت معاینه توسط افراد گروه آموزش‌های مراقبت از چشم را فراگرفته و کلاهی با نام "چشم‌بان" هدیه می‌گیرند تا چشمان آنها از آفتاب شدید در امان بماند.

مدیر برنامه  سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت با تقدیر از شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش شهرستان  داورزن ابراز داشت: غربالگری بیش از 2500 دانش‌آموز توسط بینایی‌سنج این شبکه کار گسترده‌ای محسوب می‌شود که پس از ارزیابی اولیه 250 نفر به ما ارجاع داده شدند، و این 250 کودک از نظر نوع خطایای متساوی، به‌روز نبودن عینک، حساسیت‌های چشمی، قرمزی چشم غربالگری شدند که در این مرحله توسط متخصصان، معاینات قطعی انجام شده و کودکان نیازمند عینک به سلیقه خود فرم عینک را انتخاب کردند.

وی گفت: 90 درصد معاینات به تجویز عینک و درمان در همین محل است و حدود کمتر از 10 درصد برای درمان به سطوح بالاتر ارجاع داده شدند که هزینه‌های درمان، جراحی و عینک نیز با حمایت خیران پرداخت می‌شود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٦ - ١٢:٤٥ / شماره خبر: ١٦٧٢٥٩ / تعداد نمايش: 509  


لیست اخبار >>