سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > حضور تیم چشم پزشکی وزارت بهداشت در منطقه داورزن
 


حضور تیم چشم پزشکی وزارت بهداشت در منطقه داورزن

  حضور تیم چشم پزشکی وزارت بهداشت در منطقه داورزن

 به مناسبت 20 مهر ماه روز جهانی بینایی در یک ابتکار عمل ملی و همکاری بین بخشی ، برنامه معاینه رایگان و تجویز عینک برای دانش آموزان شهرستان داورزن اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، امیدی سرپرست تیم چشم پزشکی وزارت بهداشت اظهار داشت: اجرا کننده اصلی این برنامه ، دفتر پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت می باشد و با مشارکت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و اداره آموزش و پرورش داورزن اجرا میشود.

وی افزود: جهت اجرایی شدن برنامه ، بیمارستان فارابی و مرکز تحقیقات چشم با تامین نیرو و تجهیزات وهمینطور موسسه هومان همراهان سلامت با انجام هماهنگی بین بخشی و طراحی برنامه ، مستندسازی ، ثبت و نقاشی دیواری مشارکت دارند. جمعی از خیرین سلامت نیز تامین عینک نیازمندان را متقبل شدند.

امیدی در ادامه گفت : هدف اصلی از این برنامه شناسایی موارد نیازمند به عینک و تامین عینک رایگان برای آنهاست تا کسی به دلیل نیاز مالی مشکل بینایی نداشته باشد.

سرپرست تیم چشم پزشکی تاکید کرد: برنامه معاینه رایگان دانش آموزان در سه نوبت و هر نوبت حدود هشتاد نفر مورد معاینه قرار می گیرند.

لازم به ذکر اینکه از بین 2 هزار دانش آموز منطقه به صورت غربالگری ، 240 دانش آموز که مشکل بینایی در آنها تشخیص داده شده مورد معاینه قرار میگیرند و دانش آموزان پس از تشخیص نمره عینک ، از بین فریم های موجود ، قاب مورد نظر خود را انتخاب می نماید . عدسی عینک مورد تقاضا در تهران ساخته شده و عینک ظرف مدت کمتر از 2 هفته در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢ آبان ١٣٩٦ - ٠٨:٤٤ / شماره خبر: ١٦٧٦٥٠ / تعداد نمايش: 272  


لیست اخبار >>