سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری کمیته بین بخشی پایلوت کشوری پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان و نوجوانان
 


برگزاری کمیته بین بخشی پایلوت کشوری پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان و نوجوانان

  برگزاری کمیته بین بخشی پایلوت کشوری پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان و نوجوانان

 پنجمین کمیته بین بخشی پایلوت کشوری پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی در نوجوانان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت پنجمین کمیته بین بخشی پایلوت کشوری پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی در نوجوانان با حضور رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، نمایندگان آموزش و پرورش منطقه 1 شهر تهران، رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس و کارشناس مسئول گروه تغذیه معاونت بهداشت و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شمیرانات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشکیل شد.

 در ابتدای جلسه دکتر نعمتی رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت در خصوص شیوع روزافزون آمار اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان مطالبی را بیان نمود.

 سپس فزونی مسئول تغذیه معاونت بهداشت ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه شبکه بهداشت و درمان شمیرانات و آموزش و پرورش منطقه 1 در اجرای برنامه، گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای اجرای پایلوت کشوری پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی نوجوانان و همچنین برنامه مکمل یاری دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته  ارائه نمود.

وی در ادامه بر اهمیت اجرای برنامه کشوری پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان و نوجوانان از دیدگاه WHO و تاثیرات مطلوب آن در طولانی مدت بر سلامت فرد و جامعه تاکید نمود و از طرح تحول نظام سلامت جهت ایجاد بستر مناسب در شناسایی افراد در معرض خطر و بهره مندی مراجعین از خدمات تخصصی پزشک، کارشناس تغذیه و روانشناس یاد نمود.

در ادامه ملکشی رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران پیشنهاداتی در جهت بهبود اجرای برنامه های مشترک حوزه بهداشت و آموزش و پرورش ارائه نمود.

از دیگردر موارد مطرح شده در جلسه می توان به افزایش تحرک بدنی و گسترش برنامه حیاط پویا در مدارس  اشاره کرد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢ آبان ١٣٩٦ - ٠٨:٥٠ / شماره خبر: ١٦٧٦٥٣ / تعداد نمايش: 383  


لیست اخبار >>