جمعه ٠٤ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تشریح خدمات بهداشتی در ایام تردد زائران اربعین حسینی در استان ایلام/ نمونه برداری از 4 هزار موردمشکوک به بیماری
 


تشریح خدمات بهداشتی در ایام تردد زائران اربعین حسینی در استان ایلام/ نمونه برداری از 4 هزار موردمشکوک به بیماری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اعلام کرد

  تشریح خدمات بهداشتی در ایام تردد زائران اربعین حسینی در استان ایلام/ نمونه برداری از 4 هزار موردمشکوک به بیماری

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام خدمات و فعالیتهای حوزه بهداشت در ایام تردد زائران اربعین حسینی تا بیستم آبانماه در سطح استان را تشریح کرد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر راضی ناصری فر در این رابطه اظهار کرد: پرسنل حوزه بهداشت در ایام تردد زائران اربعین حسینی تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بهترین خدمات را به آنان ارائه نمایند.

وی ادامه داد: هدف ما انتقال آموزش ا ز طریق  پیام های بهداشتی جهت  پیشگیری از شیوع و بروز بیماری ها در بین زائران است. بنابراین آموزش چهره به چهره یکی از اهدافی است که در ایام تردد زائران همواره مورد توجه بوده که در این مدت، آموزش و توصیه های بهداشتی به تعداد 49878 زائر به صورت چهره به چهره داده شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: نیروهای بهداشت محیط به منظور حفظ سلامت مواد غذایی مورد مصرف زائران از اماکن و مراکز تهیه وتوزیع فروش مواد غذایی، در استان و خصوصاً در شهرستان مهران تعداد 4800 مورد بازدید کردند و به تعداد 590مورد از آب اشامیدنی ومواد غذایی نمونه برداری به عمل آوردند .

وی تصریح کرد: به منظور اطمینان از در دسترس بودن آب شرب سالم و بهداشتی برای زائران، تعداد 1726 مورد کلر سنجی آب در مناطق مختلف انجام شده است.

دکتر ناصری فر اضافه کرد: به منظور حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از فروش و عرضه مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته، از روز یازدهم تا چهاردهم آبان در مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی توسط بازرسین بهداشت محیط بالغ بر 5228 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد از فروشگاه ها، مراکز تولید و عرضه موادغذایی در جمع آوری شده است.

وی بیان داشت: در این مدت همچنین در مراکز بهداشتی و درمانی تعداد 40237 نفر از زائران مورد ویزیت قرار گرفته و از تعداد 4000 نفر مشکوک به بیماری نمونه برداری شده و به 1854 نفر از زائران نیز مشاوره های مادر وکودک انجام شده است.و در صورت نیاز کارشناسان سلامت روان وتغذیه جهت مشاوره به رائرین در گیتهای ورودی به استان اماده خدمت می باشند .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: همچنین در این مدت یادشده در ایام تردد زائران بیش از 81304 پمفلت آموزشی  و توزیع  cd واستفاده از نرم افزارهای اندرویدی در اتوبوسهای حامل زائرین به منظور ارتقاء وضعیت بهداشت و رعایت آن و جهت بالا بردن سطح آگاهی در بین زائران توسط کارشناسان بهداشتی توزیع شد.

(تصویر تزیینی است)

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - ١٠:١٧ / شماره خبر: ١٦٨٨٣٩ / تعداد نمايش: 284  


لیست اخبار >>