سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اقدامات گروه سلامت روانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای زلزله زدگان غرب کشور
 


اقدامات گروه سلامت روانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای زلزله زدگان غرب کشور

  اقدامات گروه سلامت روانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای زلزله زدگان غرب کشور

 رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از آماده باش تیم‌های سلامت روان جهت مشاوره و خدمت رسانی به آسیب دیدگان مناطق زلزله زده غرب کشور بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، مهندس غفارزاده رزاقی درخصوص خدمات سلامت روان به آسیب دیدگان زلزله گفت: طبق مذاکره صورت گرفته با کارشناس EOC دانشگاه، هماهنگی های لازم جهت اطلاع رسانی و ورود تیم های سلامت روان که دوره حمایت‌های روانی اجتماعی در حوادث و بلایا را گذرانده‌اند، برای کمک به هموطنان زلزله زده‌ی بستری در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه انجام شده است.

وی افزود: در اولین ساعات وقوع زلزله، گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه با هماهنگی با مراکز و شبکه های تحت پوشش، تیم های حمایت های روانی و اجتماعی در بلایا را جهت اعزام به منطقه و بیمارستان‌های تحت پوشش در حال آماده باش کامل قرار داد. همچنین با توجه به بستری شماری از مصدومین حادثه در  بیمارستان‌های امام حسین (ع)، لقمان و طالقانی، تیم‌های حمایت‌های روانی، اجتماعی در بلایای مراکز شرق، شمال و شبکه شمیرانات به این بیمارستان‌ها اعزام شدند. 

رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد با تاکید بر لزوم ارائه هرچه سریعتر حمایتهای روانی به آسیب دیدگان حادثه گفت: جهت بررسی وضعیت روانی بازماندگان حادثه، فرم های مربوط به غربالگری اختلال جهت تشخیص اختلال استرس حاد(ASD) در اختیار کارشناسان روان و رفتار قرار گرفته است. 

مهندس غفارزاده ادامه داد: کارشناسان روان و رفتار ضمن همدلی با مصدومان، جهت تسریع در امر احراز هویت اطلاعات موردنیاز را برای شناسایی از قبیل شماره تماس و آدرس بستگان، دریافت کرده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار خواهد گرفت.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - ١٢:٣٨ / شماره خبر: ١٦٨٩٣٢ / تعداد نمايش: 461  


لیست اخبار >>