دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > معدوم سازی بیش از ۱۰۴ تن موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در ایرانشهر
 


معدوم سازی بیش از ۱۰۴ تن موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در ایرانشهر

  معدوم سازی بیش از ۱۰۴ تن موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در ایرانشهر

 معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر از معدوم سازی بیش از ۱۰۴ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته از ابتدای سال تا کنون در حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر فرهاد دادگر با تأکید بر توسعه زیر ساخت های سلامت اظهارداشت؛ تغذیه سالم مهمترین زیر ساخت سلامتی در جامعه محسوب می شود و دراین راستا عرضه مواد غذایی سالم مورد توجه ویژه قراردارد.

وی افزود: صیانت از بهداشت ،حفظ و ارتقاء سطح سلامت مردم وظیفه اصلی مراکز بهداشت می باشد و با نظارت مستمر و اجرای طرح های ضربتی جهت جمع آوری مواد غذایی غیربهداشتی و تاریخ گذشته غیرقابل مصرف انسانی از ابتدای سال تا کنون اجرا شده است.

وی افزود: اجرای این طرح درجهت حفظ سلامت شهروندان و ارتقاء شاخص های سلامت غذایی در منطقه انجام شده است که بازرسین بهداشت محیط حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر طی بازدید از سطح مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مقدار ۱۰۴۷۷۳ کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد شامل: انواع مواد لبنی و پروتئینی،تخم مرغ، نوشابه، دوغ، کنسروجات و ... را ازسطح شهرستان های مربوطه جمع آوری و با حضور مسئولین مربوطه  در محل سایت زباله معدوم شده اند.

وی با تاکید براینکه سلامت شهروندان جزء وظایف ذاتی میباشد افزود: با افراد سودجویی که بخواهند به خاطر منافع شخصی سلامت شهروندان را به خطر بیندازند ضمن برخورد، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

دکتر دادگر در پایان با بیان اینکه به منظور دسترسی به مواد غذایی سالم و بهداشتی و تامین سلامت مردم، شهروندان باید بهداشت و درمان را در امر سلامت یاری کنند. و درصورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا پیگیری لازم توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه ای صورت پذیرد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦ - ١١:٣٧ / شماره خبر: ١٦٩٧٠٩ / تعداد نمايش: 341  


لیست اخبار >>