چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > راه اندازی مراکز مشاوره روانشناختی در شهرستانهای نیکشهر و سرباز
 


راه اندازی مراکز مشاوره روانشناختی در شهرستانهای نیکشهر و سرباز

  راه اندازی مراکز مشاوره روانشناختی در شهرستانهای نیکشهر و سرباز

 معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر از راه اندازی دو مرکز مشاوره روانشناختی در شهرستان های سرباز و نیکشهر خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکتر فرهاد دادگر با بیان اینکه آموزش سلامت نیز جزء برنامه های ارتقاء بهداشت سلامت روان است افزود: ارتقای سلامت روان در جامعه با تغییر نگرش و رفتار و مدیریت حل مسئله باعث کاهش آسیب های فردی و اجتماعی می شود.

سرپرست معاونت بهداشت هدف از ایجاد مراکز مشاوره روانشناختی را خدمت به مردم و دسترسی آسان به روانشناسان و افزایش اگاهی شهروندان عنوان کرد.

وی ادامه داد: در این مراکز خدماتی نظیر آموزش سلامت روان، حفظ سلامت جهت کاهش آسیب و پیشگیری از وقوع ناهنجاری ها و رشد و تقویت توانمندی افراد جهت زندگی مطلوب ارائه می گردد.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش در سلامت روان در خصوص مباحث روان شناختی  اظهار داشت: با شناخت وتشخیص درست مسائل و مدیریت کردن رفتار، مشاوره دادن و پیشگیری و معرفی آنها به متخصصین  از بسیاری از ناهنجاری های اخلاقی و رفتاری کاسته می شود.

دکتر دادگر در پایان اهداف کلی مراکز روانشناختی را پیشگیری از آسیب های روانی، اجتماعی،ارتقای سطح بهداشت و سلامت روان عنوان کرد و افزود : در این مراکز خدمات ارائه شده شامل:  مهارت های فرزند پروری، ارائه کلیه خدمات خودمراقبتی، آموزش مهارتهای زندگی، آموزش مهارتهای فرزند پروری بین سنین12-2 و نوجوانان سالم بین سنین 17-12، آموزش پیشگیری از خشونت های خانگی، آموزش پیشگیری از رفتارهای خودکشی، آموزش پیشگیری از سوء مصرف مواد بصورت رایگان انجام می شود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦ - ١٣:٠٢ / شماره خبر: ١٧١٣٣٨ / تعداد نمايش: 666  


لیست اخبار >>