چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اجرای پویش ملی مبارزه با سرطان / سرطان قابل پیشگیری و درمان است
 


اجرای پویش ملی مبارزه با سرطان / سرطان قابل پیشگیری و درمان است

  اجرای پویش ملی مبارزه با سرطان / سرطان قابل پیشگیری و درمان است

 سرطان یکی از مشکلات اصلی نظام سلامت در ایران است که مبارزه با آن، نیازمند برنامه ریزی مسؤولان و جلب مشارکت مردم است. به همین منظور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به طراحی و برنامه ریزی جهت برگزاری چهارمین دوره "پویش ملی مبارزه با سرطان" با شعار سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید نموده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، دکتر فرزانه فربخش رییس گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با بیان این مطلب افزود: گروه بیماریهای غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برنامه ریزی‌های لازم جهت برگزاری و اجرای یکپارچه فعالیت ها در سطح مراکز و شبکه ها با در نظر گرفتن اهم برنامه های این پویش ملی و با تاکید بر مداخلات مبتنی بر اولویت های منطقه در تاریخ 1 الی 7 بهمن ماه نموده است.

دکتر فربخش در ادامه به اهداف برگزاری این پویش از قبیل کاهش بروز و مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان، افزایش اگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه های آن، اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن، جلب مشارکت سیاستگزاران و مجریان سلامت در کنترل عوامل خطر سرطان اشاره نمود.

وی افزود: اقدامات برنامه ریزی شده برای برگزاری این پویش در سطح دانشگاه شامل برگزاری سمپوزیوم یک روزه سرطانهای شایع توسط معاونت امور بهداشتی با همکاری پژوهشکده بیماریهای گوارش و کبد و مرکز تحقیقات سرطان، برگزاری کلاس‌ها و برنامه های آموزشی جهت پرسنل و عموم مردم، برپایی غرفه و کمپین‌های مبارزه با سرطان، برگزاری همایش و مسابقات در مدارس با همکاری شهرداری، آموزش و پرورش و فرمانداریها در سطح مراکز و شبکه ها، غربالگری سرطان کولورکتال (روده بزرگ) در سطح ادارات شهرستان، توزیع پمفلت آموزشی در خصوص سرطان پستان  و کولورکتال برشمرد.

رییس گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر معاونت بهداشت دانشگاه در خصوص اجرای غربالگری سرطانهای شایع در سطح دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سرطانهای کولورکتال و پستان در این دانشگاه غربالگری می شود. همچنین در خصوص سرطان کولورکتال افراد غربالگری شده که نیاز به اقدامات سطح 2 و3 از قبیل مشاوره ژنتیک و کولونسکوپی و اقدامات درمانی شامل جراحی دارند، می توانند با توجه به توافقات صورت گرفته مابین معاونت بهداشت و کلینیک بیماری‌های گوارش بیمارستان طالقانی از خدمات مذکور با اولویت فوری و با تعرفه بیمه بهره‌مند شوند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٤ بهمن ١٣٩٦ - ١١:١٦ / شماره خبر: ١٧٢٠٠٢ / تعداد نمايش: 858  


لیست اخبار >>