چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری اولین مجمع استانی سلامت در همدان
 


برگزاری اولین مجمع استانی سلامت در همدان

  برگزاری اولین مجمع استانی سلامت در همدان

 اولین مجمع استانی سلامت در سالن جلسات استانداری همدان تشکیل جلسه داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در این مجمع که استاندار و مدیران کل ادارات حضور داشتند در ارتباط با مسائل و مشکلات حوزه سلامت استان بحث و تبادل نظر صورت گرفت محور صحبت های استاندار به عنوان رئیس مجمع استانی سلامت  سه محور مهم و اساسی داشت که هر سه محور مربوط به مسائل بهداشتی استان می شد.

پروژه های بهداشتی

پروژه های بهداشتی دانشگاه محور اول صحبت های نیکبخت؛ استاندار همدان بود وی گفت: تعداد کل پروژه هایی که برای  استان در حوزه بهداشت تعریف شده است  304 پروزه می باشد که 79 پروژه در هفته سلامت سال 97 که اوایل اردیبهشت ماه می شود به بهره برداری می رسد که رقم تعداد پروژه هایی که تکلیف آنها مشخص شده است به عدد 250 می رسد لازم به توضیح است که نیکبخت به شکل خاص از دکتر امیری معاون بهداشتی دانشگاه در این حوزه تقدیر و تشکر کرد.

 خود مراقبتی

موضوع بعدی که برای استاندار بسیار مهم بود خودمراقبتی بود مهندس نیکبخت بیان کرد : در بحث سلامت و خود مراقبتی همه سازمانها و همه افراد باید درگیر باشند موضوع سلامت فقط مربوط به دانشگاه علوم پزشکی نمی باشد بلکه موفقیت و بهروزی در این مهم نیاز به تلاش و جدیت همه افراد دارد لازم است همه افراد جامعه به فکر سلامتی خودشان باشند و هر چند ماه یکبار خود را از نظر سلامتی در معرض آزمایش قرار دهند استاندار از صدا و سیما خواست تا به شکل هفتگی برنامه های منظم برای آموزش سلامت داشته باشد.

سلامت روان

مطلب پایانی که استاندار مطرح کرد موضوع سلامت روان بود نیکبخت گفت: من از کادر پزشکی و پیراپزشکی می خواهم  تا در درجه اول به فکر سلامت روان خود و در وهله بعدی به فکر سلامت روان مردم باشند استاندار تصریح کرد: باید سعی کنیم شادی را به جامعه تزریق کنیم و دنبال شادی و تفریحات سالم باشیم و سعی کنیم درمانگر و درمانجو هر دو در فضای شاد و درکمال احترام کارها پیش ببرند.

استاندار از دکتر موسوی بهار خواست تا کمیته ای تحت عنوان نظارت بر اجرای درست طرح تحول نظام سلامت تشکیل دهد.

در پایان مراسم به فعالان عرصه سلامت تندیس تعهد و مسئولیت پذیری اعطا گردید مهندس بطحایی رئیس گروه بیماری های واگیر و مهندس نوروزی مدیر سلامت محیط و کار از این معاونت موفق به دریافت تندیس شدند.

 در حاشیه این مراسم غرفه هایی توسط معاونت اجتماعی، بهداشت و غذا و دارو در سالن برپا شده بود در غرفه معاونت بهداشتی تصاویر پروزه های عمرانی، ثبت نام در سامانه سیب و تجهیزات جدید مهندسی بهداشت محیط و حرفه ای به نمایش گذاشته شد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٦ - ٠٩:١٢ / شماره خبر: ١٧٣٩٠١ / تعداد نمايش: 554  


لیست اخبار >>