چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری همایش ازدواج سالم با حضور ائمه جماعات در ایرانشهر
 


برگزاری همایش ازدواج سالم با حضور ائمه جماعات در ایرانشهر

  برگزاری همایش ازدواج سالم با حضور ائمه جماعات در ایرانشهر

 همایش ازدواج سالم با حضور ائمه جماعت مسئولین ادارات اساتید و دانشجویان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،فرهاد دادگر سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر این همایش را با محوریت ازدواج سالم و پایدار با هدف تشویق جوانان در مسیر ازدواج موفق و آسان عنوان کرد و دوری از تجملات را راهی برای زندگی پایدار و مشترک دانست.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی امام جمعه شهرستان ایرانشهر این مراسم را الگو و سرمشقی برای سایر جوانان دانست و تأکید کرد که ازدواج را در زندگی بسیار بشمارید.

امام جمعه ایرانشهر تأکید کرد: سختگیری ها و مهریه های سنگین را باید کنار گذاشت که این ها مانعی برای ازدواج هستند و ازدواج مبارک ترین اتفاق در زندگی انسانها می باشد.

مولوی کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر افزود: ازدواج از منکر و فحشاء جلوگیری می کند و از مهریه های سنگین در ازدواج ها پرهیز کنید.

دکتر مجاهد عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت : هر ازدواجی در بهترین شرایط ریسک ها و مخاطراتی دارد مسائلی که زوج ها با آن مواجه نیستند و بدون تردید وقتی دو تا آدم کنار هم قرار میگیرند مانند دو تا شی نمی توانند منطبق باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: طبیعی است که در زندگی همه مردم مسائلی وجود دارد که لحظاتی خوشایند و نا خوشایند در آن بوجود می آید. حتی در خانواده پیامبر هم گاها این مسائل بوجود آمده و در آیات قرآن هم به آن اشاره شده است.

وی بیان داشت: برای بقای یک ازدواج و تداوم مبارک بودن آن و کارکردی که ازدواج برای آن پدید آمده و برای اینکه کارکرد کامل شود دو چیز لازم است، یکی علاقه و دیگری مهارت است که مهارت باعث تداوم علاقه می شود و دو نفر با این همه تفاوت هایی که با هم دارند یاد داشته باشند که چگونه با هم ارتباط برقرار و چگونه هیجانات و نفسشان را کنترل کنند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٦ - ٠٩:١٥ / شماره خبر: ١٧٣٩٠٢ / تعداد نمايش: 479  


لیست اخبار >>