چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > آغاز برنامه سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 


آغاز برنامه سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

  آغاز برنامه سلامت نوروزی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 هرساله با نزدیک شدن به ایام نوروز فعاليت مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن اقامتی، تفریحی، بازارهای نوروزی، اماکن گردشگری، تاریخی و نظایر آن افزایش می یابد. از اینرو واحد بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدام به اجرای برنامه سلامت نوروزی از پانزدهم اسفندماه سالجاری لغايت 15 فروردين ماه سال آتی می نماید.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،مجید تاجیک رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هدف از اجرای این برنامه را حفظ و ارتقاي سطح سلامت جامعه و مسافران نوروزي و ايمني آب و مواد غذايي در سطح عرضه و کنترل دخانیات به منظور كاهش و كنترل بيماري هاي واگیر و غیر واگیر مرتبط با آب و مواد غذایی دانست و در خصوص چگونگی اجرای این برنامه گفت: برنامه سلامت نوروزی با حضور فعال بازرسين بهداشت محيط مجهز به تجهیزات پرتابل از 8 صبح تا 8 شب در ساعات اداري و غير اداري و روزهاي تعطيل در تمامی مراکز و شبکه های بهداشت و درمان با اولويت نظارت بر مراكز و اماكن حساس و سامانه های آبرسانی اجرا می‌شود.

وی افزود: به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در نظارت هدفمند بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، جلسه ای با محورهای مشارکت سایر بخش ها و سازمان های نظارتی جهت اجرای هر چه بهتر برنامه، آموزش و اطلاع رسانی عمومی آن، نظارت و کنترل بهداشت موادغذایی با اولویت موادغذایی حساس، کنترل دخانیات و نحوه گزارش دهی اقدامات صورت گرفته، برگزار گردید.

رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشت با بیان این مطلب که این برنامه از 15 اسفند سال جاری در کلیه مراکز و شبکه های بهداشت و درمان تحت پوشش برگزار می شود، اذعان کرد: برنامه سلامت نوروزی بهداشت محیط در سال 1397 با حضور معاون بهداشت، مدیران مراکز و شبکه های بهداشت و درمان تابعه، کلیه مسئولین و کارشناسان بهداشت محیط و جمعی از  مسئولین سازمان ها و نمایندگانی از اداره تعزیرات حکومتی، دامپزشکی، فرمانداری، نیروی انتظامی، اداره صنعت، معدن و تجارت، شهرداری، شرکت آب و فاضلاب و بازرسی اصناف، طی برگزاری مانور آغاز گردید.

تاجیک ادامه داد: طبق برنامه عملیاتی تدوین شده کارشناسان بهداشت محیط در طول اجرای برنامه پیشگفت، در قالب 54 اکیپ بازرسی بر 19893 مرکز حساس تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، 8549 امکنه عمومی،تفریحی، اقامتی و ورزشی،  859 امکنه بین راهی، 408 سامانه آبرسانی  و 1103 مرکز عرضه قلیان در محدوده دانشگاه نظارت و در صورت مشاهده معضلات بهداشتی در مراکز مذکور با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

لازم به ذکر است قبل و در حین اجرای مانور اطلاع رسانی از طریق تهیه و نصب بنرهای اطلاع رسانی، استفاده از تابلوهای الکترونیکی شهری، تهیه و نصب بنرهای آموزشی، بارگذاری مطالب آموزشی در وب سایت دانشگاه و اطلاع رساني عمومي از طريق شبكه هاي رادیویی و تلويزيوني استان صورت پذیرفت. همچنین سامانه نظارت و مدیریت ارتباطات مردمی 190 نیز از طریق طراحی و چاپ پوستر در سطح تمامی مراکز و شبکه های تابعه این معاونت به نحو مطلوب به عموم مردم اطلاع رسانی گردید.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦ - ٠٨:٢٢ / شماره خبر: ١٧٤١٣٩ / تعداد نمايش: 427  


لیست اخبار >>