چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اعزام تیم پیشگیری از شیوع بیماری ها در مناطق زلزله زده کرمانشاه
 


اعزام تیم پیشگیری از شیوع بیماری ها در مناطق زلزله زده کرمانشاه

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر خبر داد

  اعزام تیم پیشگیری از شیوع بیماری ها در مناطق زلزله زده کرمانشاه

 رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست تدوین برنامه‌های بهداشتی در مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت:تیم کارشناسی معاونت بهداشت وزارت بهداشت برای بررسی منطقه و ارائه راهکار‌های لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های منتقله از آب و غذا، سالک و سایر بیماری‌هایی که در فصل گرما امکان شیوع آن‌ها افزایش می‌یابد، اعزام شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکترمحمدمهدی گویا گفت: در فصل گرم اجرای یک سری اقدام‌ها در این مناطق ضروری است و تمام امکانات و دارو‌های مورد نیاز به طور کامل در منطقه فراهم شده و امیدواریم بتوانیم این فصل گرم را به سلامت پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: نیرو‌های بهداشتی مستقر در شهر‌های غربی استان در تلاشتند تا وضعیت موجود را کنترل کنند.

وی اظهار کرد: کنترل جدی سلامت آب آشامیدنی از سوی نیرو‌های بهداشتی انجام می‌شود و جای هیچگونه نگرانی در خصوص بیماری‌های منتقله از این طریق وجود ندارد.

گویا با تاکید بر کنترل منابع آب و کلرزنی آن‌ها افزود: در همین راستا نیز میزان کلر آب، از منبع تا زمانی که به دست مردم برسد، در مقاطع مختلف اندازه گیری و کنترل می‌شود تا از حد مجاز کمتر نباشد.

وی با تقدیر از تلاش پرسنل بهداشتی مستقر در مناطق زلزله زده برای رصد بیماری‌ها و کنترل موارد بهداشتیگفت: خوشبختانه اجرای برنامه سیستماتیک و عزم جدی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، مانع از شیوع بیماری‌های واگیر در این مناطق شده است.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦ - ٠٨:١٩ / شماره خبر: ١٧٥١٧٩ / تعداد نمايش: 246  


لیست اخبار >>