دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > آماده باش در سبزوار به دنبال وقوع زلزله ٣.٤ ریشتری
 


آماده باش در سبزوار به دنبال وقوع زلزله ٣.٤ ریشتری

  آماده باش در سبزوار به دنبال وقوع زلزله ٣.٤ ریشتری

 رضا نیکوخصال مدیر خطر بلایا معاونت بهداشتی از برگزاری جلسه کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه دانشگاه خبرداد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت وی اظهار داشت: بدنبال وقوع زلزله 3.4 ریشتری در ساعت 48 دقیقه بامداد و 2.7 ریشتر در ساعت 8 و 25 دقیقه صبح  امروز 23 فروردین ماه 1397،  در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار( شهرستانهای سبزوار، خوشاب، ششتمد ) کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه دانشگاه با حضور معاونین فنی و اجرایی و مدیران خطر بلایا شهرستانها و اعضا کمیته در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار گردید.

در این جلسه که با فراخوان پرسنلی در هنگام وقوع یک حادثه غیر مترقبه صورت گرفت، وضعیت آمادگی

واحد های بهداشتی(256 واحد) از نظر عملکردی، سازه ای و غیر سازه ای و سطح ایمنی و خطر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

نظر به اینکه معاونت بهداشت دانشگاه، شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای زیر مجموعه دانشگاه و کلیه مراکز خدمات جامع سلامت دارای برنامه مدون پاسخ بهداشتی  در بلایا و فوریتها هستند،  تاکید بر حفظ آمادگی کلیه اعضا و مراکز خدمات بهداشتی درمانی گردید.

از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بررسی عملکرد و خدمات بهداشتی درمانی ارائه شده توسط دانشگاه و قطب غرب کشور در زلزله استان کرمانشاه بود که بصورت یک تمرین(مانور) دورمیزی با مطابقت خدمات پیش بینی شده در EOPمعاونت بهداشتی توسط واحد های فنی مورد ارزیابی قرار گرفت و در انتها نیز بازدیدی از انبار تجهیزات معاونت بهداشتی در شرایط اضطرار صورت گرفت و موارد مورد نیاز و کمبودها بررسی و راهکارهای لازم جهت رفع فوری آنها صورت پذیرفت.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        پنج شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٧ - ٢٣:٥٨ / شماره خبر: ١٧٥٤٦٧ / تعداد نمايش: 301  


لیست اخبار >>