يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > شروع به کارسناریوی اول نظام مراقبت پشه آئدس
 


شروع به کارسناریوی اول نظام مراقبت پشه آئدس

  شروع به کارسناریوی اول نظام مراقبت پشه آئدس

 در راستای اجرای سناریوی اول نظام مراقبت پشه آئدس در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برنامه مراقبت در مکان هایی که امکان استقرار احتمالی پشه ناقل وجود دارد، در منطقه شمیرانات به صورت پایلوت آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، به همین منظور کانون های محتمل در منطقه لواسان، فشم، کلان، سوهانک، دربند و سد لتیان با حضور دکتر کاظمی فوکال پوینت علمی برنامه در استان تهران، فرنوش مسئول برنامه در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مهرانزاده حشره شناس شبکه بهداشت شمیرانات، مکان یابی و اوویترپ ها به منظور صید تخم پشه آماده سازی و در مکانهای مناسب از نظر حشره شناسی نصب گردید. 

مراقبت حشره شناسی بخش مهمی از مراقبت تلفیقی برای سیاست گذاری مبتی بر شواهد در پیشگیری و کنترل بیماری دنگ، چیکونگونیا و زیکا می باشد.

هدف از مراقبت حشره شناسایی، شناسایی زود هنگام ورود پشه های آئدس آلبو پیکتوس و آئدس اجیپتی به مناطق جدید جغرافیایی و بررسی احتمالی گسترش آن می باشد.

تا زمان صید تخم پشه مورد نظر، نیاز است چوب های کارگزاری شده در داخل اوویترپ ها هر 3 روز یکبار جمع آوری و به دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران ارسال گردد تا از نظر وجود تخم آئدس مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧ - ٠٨:٤٥ / شماره خبر: ١٨٧٩٧٧ / تعداد نمايش: 234  


لیست اخبار >>