سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > خدمات سلامت در حاشیه شهر دستاورد بزرگ طرح تحول نظام سلامت
 


خدمات سلامت در حاشیه شهر دستاورد بزرگ طرح تحول نظام سلامت

معاون بهداشت در اصفهان تاکید کرد :

  خدمات سلامت در حاشیه شهر دستاورد بزرگ طرح تحول نظام سلامت

  معاون بهداشت وزارت بهداشت صبح امروز از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اصفهان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، دکتر علیرضا رئیسی در ابتدای سفر به استان اصفهان از مراکز جامع سلامت زینبیه و نواب در حاشیه شهر اصفهان بازدید کرد.

در این بازدید ها دکتر رئیسی عملکرد سامانه یکپارچه بهداشت "سیب" را در این مراکز مورد ارزیابی قرار داد و از نزدیک در جریان فعالیت های پزشکان و مراقبین سلامت در این مراکز قرار گرفت.

سپس معاون بهداشت از بخش های  سلامت خانواده ،بهداشت دهان و دندان ، تغذیه ، سلامت روان ، بهداشت محیط  و سایر بخش های این مراکز جامع بازدید کرد.

معاون بهداشت در این بازدیدها ضمن تاکید بر پوشش گسترده  بهداشتی  بیماران دیابتی و  مادران باردار بر توجه جدی بر بیماریابی در سطح منطقه تاکید کرد.

دکتر رئیسی پوشش فراگیر بهداشتی حاشیه شهر را از دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت خواند و گفت :  بیش از یازده میلیون نفر از ساکنین حاشیه شهرها در سراسر کشور طی دولت یازدهم و دوازدهم تحت پوشش خدمات سلامت قرار گرفتند.

معاون بهداشت حضور کارشناسان تغذیه و سلامت روان   در مراکز بهداشتی حاشیه شهر را از دستاوردهای طرح تحول سلامت خواند و گفت : با اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت حاشیه شهر شاهد ارتقاء شاخص های بهداشتی و بالارفتن سطح رضایتمندی خدمت گیرندگان در این مناطق هستیم.

معاون بهداشت ضمن با اهمیت خواندن فعالیت کارشناسان تغذیه در شبکه افزود : کارشناسان تغذیه در حوزه بهداشت باید به کلیه شاخص های تغذیه ای مسلط باشند و ضمن پوشش بیماران دیابتی و کنترل چاقی و اضافه وزن در سطح منطقه با مبحث امنیت غذایی آشنایی کامل داشته باشد.

دکتر رئیسی سپس از مرکز تکامل کودکان "محکم کار" زینبیه بازدید و در جریان فعالیت بخش های مختلف گفتار درمانی ، کاردرمانی، شنوایی سنجی و ... قرار گرفت.

دکتر رئیسی فعالیت مراکز تکامل کودکان را مهم خواند و افزود : این مرکز با توجه به موقعیت چغرافیایی استان اصفهان می تواند استان های پرجمعیت همجوار را هم به خوبی پوشش دهد.

گفتنی است  صبح امروز هیئت هایی شامل رئیس مرکز مدیریت شبکه ، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر ، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر ، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس  ، مدیر کل دفتر سلامت روان و مدیرکل آزمایشگاه جامع سلامت به شهرستان های  شهرضا ، لنجان ، فریدن ، نطنز ، اردستان جهت ارزیابی فعالیت های حوزه بهداشت عزیمت کردند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ١٣:٥٩ / شماره خبر: ١٨٢٠٧٢ / تعداد نمايش: 139  


لیست اخبار >>