دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بررسی وضعیت سلامت چشم در روستاهای شهرستان زابل/ معاینه 40 کودک
 


بررسی وضعیت سلامت چشم در روستاهای شهرستان زابل/ معاینه 40 کودک

با حضور مدیربرنامه سلامت چشم صورت گرفت

  بررسی وضعیت سلامت چشم در روستاهای شهرستان زابل/ معاینه 40 کودک

 مدیربرنامه سلامت چشم معاونت بهداشت با حضور در شهرستان زابل موضوع مطرح شده پیرامون شیوع بالاتر از حد انتظار تراخم فعال در کودکان دبستانی برخی از نواحی روستایی این شهرستان را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در پی انتشار مقاله ای در زمینه شیوع بالاتر از حد انتظار تراخم فعال در کودکان دبستانی برخی نواحی روستایی شهرستان زابل و همچنین درخواست نماینده زابل در خصوص بررسی وضعیت سلامت بینایی مردم منطقه، مدیر برنامه ملی سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن عزیمت  به دانشگاه علوم پزشکی زابل به بررسی این موضوع پرداخت.

بر اساس این گزارش، دکتر سید فرزاد محمدی با همکاری بیمارستان فارابی در سفر دو روزه خود علاوه بر برگزاری جلسه هم اندیشی با معاونین بهداشت و درمان و سایر مسئولان دانشگاه به معاینه چشم کودکان دو دبستان در مناطق هیرمند و زهک پرداخت.

در جلسه هم اندیشی که با حضور معاونین بهداشت و درمان و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زابل برگزار شد به مرور سیمای تراخم کشور و گزارش وضعیت بیماری در زابل، ارائه گزارشی از وضعیت بهداشت محیط، صورت تمیز، و مراقبت چشم پزشکی منطقه و همچنین بررسی ضرورت انجام پیمایش منطقه ای پرداخته شد. در روز دوم برنامه، بازدید از دو دبستان در مناطق روستایی زهک و هیرمند صورت گرفت و چشم 40 نفر از کودکان معاینه گردید که یک مورد مشکوک شناسایی شد و نمونه جهت تایید آزمایشگاهی ارسال گردید و چند مورد چشم قرمز تشخیص داده شد و هماهنگی لازم با پزشکان منطقه جهت تجویز دارو و پیگیریهای لازم صورت گرفت.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥ - ١١:٤٢ / شماره خبر: ١٥٨٨٨٧ / تعداد نمايش: 424  


لیست اخبار >>