دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > چهارشنبه آخر سال آبستن حوادث/ ضرورت آشنایی با کمک های اولیه در حوادث
 


چهارشنبه آخر سال آبستن حوادث/ ضرورت آشنایی با کمک های اولیه در حوادث

معاون فنی دفتر مدیریت بیمار های غیر واگیر:

  چهارشنبه آخر سال آبستن حوادث/ ضرورت آشنایی با کمک های اولیه در حوادث

 انباری و زیر زمین و هر نقطه ای از منزل را كه احتمال می دهید فرزندانتان از آن به عنوان محل اختفا و نگهداری مواد محترقه استفاده كنند مورد بازرسی مكرر قرار داده و حتی المقدور از رفت آمد كودكان و نوجوانان به این محل ها جلوگیری کنید.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت معاون فنی دفتر مدیریت بیمار های غیرواگیر با بیان این مطلب، گفت: در صورتی که افراد لباس گشاد بر تن دارند از نزدیك شدن به آتش یا پریدن از روی آن جدا خودداری کنند.

دکتر علیرضا مغیثی افزود: از بازی با وسایل و مواد محترقه خودداری گردد. انفجار فقط 250 گرم مواد ساخت ترقه می تواند یك آپارتمان را به شدت تخریب کند، ضمن اینكه شیشه های ساختمانهای مجاور نیز در اثر این انفجار شكسته خواهد شد.

وی بیان داشت: نگهداری مواد محترقه  و قرارگرفتن آنها درکنار حرارت و یا در هوای گرم و در جیب یا دست افراد ایجاد انفجار و اشتعال می کند.

مغیثی گفت: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه و منفجره والدین می بایست با گوشزد كردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه های ایمنی لازم فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی های خطرناك ترغیب کنند.

وی بیان کرد: آشنایی با کمک های اولیه در بسیاری از مواقع موجب نجات جان افراد شده است پس در یادگیری آن بکوشید. تماشاچيان (ناظرين بيگناه) معمولا در خطر اصابت ترکش هاي ترقه ها و مواد منفجره هستند سعي کنيد در تير رس ترکش ها نباشيد و هيچگاه نباید اين مواد به سمت افراد ديگر پرت شود.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٥ - ١١:١٧ / شماره خبر: ١٥٨٩٢٩ / تعداد نمايش: 349  


لیست اخبار >>