چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ارائه 35 میلیون خدمت دهان و دندان طی دو سال/ بی سابقه بودن خدمات در 30 سال گذشته
 


ارائه 35 میلیون خدمت دهان و دندان طی دو سال/ بی سابقه بودن خدمات در 30 سال گذشته

معاون بهداشت اعلام کرد:

  ارائه 35 میلیون خدمت دهان و دندان طی دو سال/ بی سابقه بودن خدمات در 30 سال گذشته

 معاون بهداشت اعلام کرد طی دو سال از شروع طرح تحول سلامت دهان و دندان در وزارت بهداشت 35 میلیون خدمت ارائه شده و این خدمات در 30 سال گذشته بی سابقه بوده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکتر علی اکبر سیاری به مناسبت روز دندانپزشکی در دومین همایش طرح تحول سلامت دهان و دندان در هتل المپیک با بیان این مطلب، گفت: در این مدت 1250 دندانپزشک و 1500 دستیار دندانپزشک برای نخستین بار جذب شبکه بهداشت و درمان کشور شدند.

وی افزود: ارائه خدمات در شهرهای زیر 20 هزار نفر در سطح دو دندانپزشکی رایگان شده و 93 مرکز تجمیعی دندانپزشکی نیز به بهره برداری رسیده است.

وی بیان داشت: مثلث خدمت، آموزش و تحقیق باعث این تحول عظیم شد به طوری که 45 هزار بهورز و مراقب سلامت آموزش لازم در خصوص خدمات دهان و دندان فراگرفتند.

دکتر سیاری اظهار داشت: در طی دو سال گذشته برای 59 هزار و 525 مدرسه در مقطع ابتدایی شامل 7 میلیون دانش آموز کشور وارنیش فلوراید تراپی انجام شد.

وی افزود: اطلاعات این دانش آموزان تحت پرونده الکترونیک سلامت دهان ثبت شده و برای یک میلیون و 600 هزار دانش آموز نیز فیشور سیلانت از سطح دوم خدمات ارائه شد.

معاون بهداشت با اشاره به اینکه وقتی این طرح شروع شد فقط 100 نیروی انسانی داشتیم و الان بیش از 1250 نیروی دهان و دندان داریم، گفت: این نیروها قبلا فقط 90 دقیقه و الان 200 دقیقه در روز خدمات انجام می دهند.

وی افزود: 5.5 درصد از اعتبارات پزشک خانواده روستایی به این طرح اختصاص یافت. 533 یونیت دندانپزشکی راه اندازی شد. هرچند هنوز خدمات در شهر کامل نیست و باید فعال تر شود.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٦ - ١٥:٣٥ / شماره خبر: ١٥٩٧٢٢ / تعداد نمايش: 378  


لیست اخبار >>