دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی ایرانشهر
 


بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی ایرانشهر

امروز انجام شد

  بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی ایرانشهر

 دکتر سیاری معاون بهداشت به همراه قائم مقام معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر از مراکز بهداشتی تابعه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر سیاری در این سفر از مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی ایرانشهر بازدید و با کارکنان و مردم در خصوص روند فعالیت این مراکز گفتگو کرد.

دکتر سیاری در حاشیه بازدید از این مراکز گفت: هدف از برنامه امروز ارزیابی، پایش و سنجش خدماتی است که به مردم ارائه می شود وی افزود:بررسی تعمیر ، تجهیز و تکمیل واحد های موجود و سنجش میزان پیشرفت پروژه هااز دیگر برنامه های این دیدار بوده است.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی گفت :مجوزهایی داده شده تا نیروی انسانی لازم تامین شود که پس از گذراندن دوره در مراکز و واحدهای مورد نظر به کار گیری شوند. 

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت:وزارت بهداشت برای مراقبت و رسیدگی به وضعیت سلامت تمام گروه های سنی از خردسالان تا بزرگسالان برنامه های متفاوت و خاص دارد و امروز قصد داریم از نحوه ارائه خدمات به مردم و میزان رضایت مندی آنها  در منطقه ایرانشهر اطلاعات لازم را از نزدیک کسب کنیم.

وی افزود:با شناسایی کمبود ها و مشکلات، می توان با همکاری مسئولین دانشکده و ارائه راه حل ها توسط کارشناسان و متخصصان بومی با سهولت بیشتر به نتیجه رسید.

وی با تقدیر و تشکر از ارائه خدمات دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت:سلامت مردم منطقه از ناحیه بیماری های واگیر تهدید می شود از جمله مالاریا که باهمکاری مردم و متخصصان و توسعه بهداشتی منطقه مهار شد.

وی گفت :در خصوص بیماری سل هم اقدامات قابل توجهی توسط مرکز مدیریت بیماریهای واگیر انجام شده که باید پیگیری شود.

وی افزود: در سال 92 بیماری وبا در شهرستان ایرانشهر نسبت به بقیه نقاط کشور به دلیل همسایگی با کشورهای افغانستان و پاکستان شایع بود اما با تلاش شبانه روزی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر در سالهای 93 تا95 مشکل خاصی نداشتیم و توانسته ایم به خوبی آن را مهار کنیم.

دکتر سیاری در خصوص،بیماریهای غیر واگیر گفت :ریشه این بیماریها در رفتارهای نادرست شامل تغذیه ناسالم ، استفاده از مواد مخدر، دخانیات ، الکل و کم تحرکی و داشتن فشار خون، قند خون و چاقی است.

دکتر سیاری افزود:این عوامل باعث بوجود آمدن بیماریهای شایع مثل سکته های قلبی و مغزی ، سرطان ، دیابت و بیماریهای مزمن تنفسی می شود.

وی ادامه داد: مسئله مهم دیگر منطقه مادران باردار و وضعیت زایمان آنها است که اقدامات دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر باعث کاهش مرگ و میر مادران باردار در دوران بارداری و حین زایمان شده است.

دکتر علی اکبر سیاری گفت :توسعه فضای فیزیکی ، نیروی انسانی و تامین منابع لازم برای دسترسی بهتر مردم به مراکز بهداشت مهمترین اقدامات سه سال گذشته است.

گفتنی است امروز با حضور معاون بهداشت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مرکز جامع سلامت روستایی خیر آباد ایرانشهر با اعتباری بالغ بر7 میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار برای ساخت و هشتصد میلیون ریال اعتبار برای تجهیز امکانات  با دارا بودن 5 خانه بهداشت و تحت پوشش قرار دادن هفت هزار و دویست نفر و هزار و هفتصد خانوار به  بهره برداری رسید.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦ - ١٦:٤٩ / شماره خبر: ١٥٩٨٩٢ / تعداد نمايش: 331  


لیست اخبار >>