دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بازدید مدیر دفتر مدیریت و کاهش خطر بلایا از مناطق سیل زده آذربایجان شرقی
 


بازدید مدیر دفتر مدیریت و کاهش خطر بلایا از مناطق سیل زده آذربایجان شرقی

عصر دیروز انجام شد

  بازدید مدیر دفتر مدیریت و کاهش خطر بلایا از مناطق سیل زده آذربایجان شرقی

 دکتر اردلان به همراه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مناطق سیل زده استان آذربایجان شرقی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر اردلان مشاور معاون بهداشت و مدیر دفتر مدیریت وکاهش خطر بلایا و هیات همراه از پل روستای غله زار که محل وقوع حادثه و غرق شدن خودروهای عبوری و در حال توقف که منجر به جان باختن تعداد 22 نفر  از مردم آذرشهر شده بود ، بازدید کرد.

وی درحین بازدید از محل در گفتگو با فرماندار شهرستان آذرشهر در جریان علل وقوع حادثه  و اقدامات انجام شده ،قرار گرفت و اظهار داشت : پاسخ سیستم بهداشتی ،درمانی به این حادثه در شهرستان آذرشهر براساس برنامه عملیات پاسخ (EOP)  ملی و شهرستان انجام گرفته و تیم های پاسخ سریع بهداشتی EMT  (بهداشت محیط ، حمایتهای روانی ، مراقبت بیماریهای واگیر ،غیر واگیر و تغذیه ) درمناطق سیل زده حضور داشته و در حال انجام وظایف محوله هستند.

سپس دکتر اردلان و هیات همراه از روستای سیل زده چنار شهرستان عجب شیر بازدید کرد. وی اقدامات صورت گرفته توسط تیم های پاسخ سریع بهداشتی (EMT )حاضر در منطقه را رضایت بخش  ارزیابی کرد و با توجه به تعداد فوت شدگان این روستا ومشکل آب آشامیدنی روستا تداوم  اقدامات تیم های حمایتی روانی و بهداشت محیط را خواستار شد .

دکتر اردلان ضمن حضور در خانه بهداشت چنار که به عنوان  پست فرماندهی حادثه (ICP) انتخاب شده بود ،شاخص های برنامه های مدیریت  خطر بلایا علی الخصوص برنامه ارتقای آمادگی خانوار در برابر بلایا (DART) را از سامانه سیب، بررسی کرد .

وی پس از اتمام پایش منطقه درجلسه ستاد مدیریت بحران کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث و بلایا معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز شرکت کرد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٦ - ١١:٢٣ / شماره خبر: ١٥٩٩٥٠ / تعداد نمايش: 252  


لیست اخبار >>