دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > پیشگیریِ کامل از مرگ قابل اجتناب مادر، نوزاد و کودکان زیر یکسال تا 13 سال آینده
 


پیشگیریِ کامل از مرگ قابل اجتناب مادر، نوزاد و کودکان زیر یکسال تا 13 سال آینده

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس اعلام کرد

  پیشگیریِ کامل از مرگ قابل اجتناب مادر، نوزاد و کودکان زیر یکسال تا 13 سال آینده

 یکی از برنامه های دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس پیشگیریِ کامل از مرگ قابل اجتناب مادر، نوزاد و کودکان زیر یکسال تا 13 سال آینده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر محمد اسماعیل مطلق با اعلام این خبر  در رشت گفت: جلسه ای با حضور کارشناسان بهداشتی استان گیلان برگزار کردیم و در این جلسه ضمن تبیین اهداف برنامه ششم توسعه، اعلام شد برخی از اهداف برنامه پنجم توسعه نیز در این استان محقق شده است.

وی افزود: از جمله این برنامه ها به کاهش مرگ مادران، نوزادان، کودکان، افزایش شاخص امید به زندگی و شاخص افزایش امید به زندگی کیفی، می توان نام برد.

وی ادامه داد: برای برنامه ششم توسعه نیز برنامه این است که مرگ نوزادان را در استان گیلان به زیر 7 در هزار تولد و مرگ کودکان یکسال را به زیر 10 در هزار تولد و مرگ مادران باردار را نیز به زیر 15 در 100 هزار تولد زنده برسانیم.

مطلق گفت: اهداف دیگر این است که تا 13 سال آینده در تمام استان های کشور هیچگونه مرگ قابل اجتنابی برای مادران باردار، نوزادان و کودکان زیر یکسال نداشته باشیم.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس اظهار داشت: در این جلسه برنامه هایی که برای استان گیلان تدوین شده بود و همچنین اجرای کامل برنامه NCD و کاهش سرطان ها، کاهش مرگ افراد 30 تا 70 ساله، کاهش بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون و سه نوع سرطان بحث و بررسی شد. وی افزود: خوشبختانه آموزش ها در گیلان ارائه شده و تا آخر اردیبشهت کلیه مراقبان سلامت این آموزش ها را خواهند دید و برای کل استان این مراقبت ها به طور کامل انجام می شود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦ - ١١:٥٠ / شماره خبر: ١٦٠٠٤١ / تعداد نمايش: 366  


لیست اخبار >>