چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه
 


آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه

  آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه

 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از شروع طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی 97- 1396 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر کامبیز نعمتی رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت امور بهداشتی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از شروع طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی 97- 1396 خبر داد و گفت: این طرح از تاریخ 16/3/96، در 36 پایگاه سنجش در سطح مراکز و شبکه های تحت پوشش دانشگاه آغاز شد. تاکنون بیش از  70.000 نوآموز بدو ورود به دبستان سنجش شدند.

وی افزود: با اجرای این طرح، کلیه نوآموزان بدو ورود به مدرسه، مورد معاینات پزشکی، ارزیابی مقدماتی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، بهداشت دهان و دندان، واکسیناسیون، سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار خواهند گرفت.

رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس با بیان این نکته که پوشش سنجش نوآموزان در سال تحصیلی گذشته 100 درصد بوده است، افزود: پیش بینی می شود در طی این طرح که تا اواخر شهریور ماه سالجاری ادامه خواهد یافت، بیش از هفتاد هزار نوآموز بدورود به مدرسه، مورد معاینات ارزیابی مقدماتی و پزشکی قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات معاینات انجام شده نوآموزان در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت خواهد شد، اظهار داشت: در صورتی که دانش‌آموزی دچار مشکل تشخیص داده شود به مراکز تخصصی ارجاع و پیگیری خواهد شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٦ - ٠٨:٤٤ / شماره خبر: ١٦٢٢١٦ / تعداد نمايش: 455  


لیست اخبار >>