چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > سامانه سیب سرعت زیادی به ثبت اطلاعات و خدمات داده است
 


سامانه سیب سرعت زیادی به ثبت اطلاعات و خدمات داده است

معاون بهداشت:

  سامانه سیب سرعت زیادی به ثبت اطلاعات و خدمات داده است

 معاون بهداشت با تقدیر از اقدامات انجام شده برای راه اندازی سامانه "سیب" گفت: این سامانه سرعت ثبت اطلاعات و خدمات را بسیار بالا برده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکتر علی اکبر سیاری با بیان این مطلب در اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در زنجان، گفت: پیش از این آمار به صورت دستی به مرکز ارسال می شد و بصورت سنتی آمار و ارقام بدست می آوردیم ولی الان همه این کارها تحت این سامانه با سرعت بالا و آنلاین قابل انجام است.
وی بیان داشت: مشکلات اولیه ما نبود اطلاعات جمعیتی بود که انجام شد ولی الان در مرحله ثبت خدمات توسط مراقبان سلامت در این سامانه هستیم که باید توسط دانشگاه های علوم پزشکی انجام شود.
دکتر سیاری خاطرنشان کرد: درصد کسانی که در همه گروه های سنی خدمت گرفته اند باید بتواند از این سیستم استحصال شود.
معاون بهداشت گفت: سامانه سیب شفافیت و نوآوری را در سیستم بهداشت ارتقا ء داد. برخی استانها خوب پیش رفته و برخی استانها باید تلاش بیشتری کنند.
وی افزود: سیب به همه مدیران این امکان را می دهد که از هر نقطه و در هر زمان به صورت آنلاین عملکرد سیستم تحت نظر خود را ببیند و تحلیل کند.
در ادامه این بخش از اجلاس دکتر تبریزی رییس مرکز مدیریت شبکه آمار دانشگاه هایی که به ۱۰۰ درصد ثبت در سامانه رسیده اند ۱۷ دانشگاه اعلام کرد.
در پایان از معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، شاهرود، بوشهر، سمنان و تهران که HNIS را تکمیل کردند و دانشگاه های علوم پزشکی  لرستان، جهرم، جیرفت، ایرانشهر و اهواز به خاطر پیشرفت در سامانه سیب توسط دکتر سیاری تقدیر شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٩ تير ١٣٩٦ - ١١:٠٤ / شماره خبر: ١٦٣١٥٤ / تعداد نمايش: 882  


لیست اخبار >>