يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی برنامه پایلوت سلامت کودک ویژه پزشک در گراش
 


برگزاری کارگاه آموزشی برنامه پایلوت سلامت کودک ویژه پزشک در گراش

  برگزاری کارگاه آموزشی برنامه پایلوت سلامت کودک ویژه پزشک در گراش

 کارگاه آموزشی برنامه ی پایلوت سلامت کودک ویژه پزشکان خانواده شهر و روستا به همت گروه سلامت خانواده، جمعیت و مدارس با همکاری واحد مبارزه با بیماریهای غیر واگیر و بهبود تغذیه جامعه، باحضور دکتر رادفر در دفتر معاونت بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در ابتدا دکتر محمد رادفر قائم مقام معاون بهداشت به ضرورت اجرای این برنامه در سطح شهرستان و ثبت خدمات مربوطه آن در سامانه سیب پرداخت. سپس ثریا انصاری مدیر گروه سلامت خانواده، ضمن بیان اهمیت اجرای برنامه سلامت کودکان و دستاوردهای  اجرای این برنامه طی سال های گذشته،‌ به تغییرات برنامه سلامت کودکان از جمله دستورالعمل و بوکلت چارتها، نحوه ویزیت های روتین پزشک، ارزیابی شیرخوار زیر دو ماه، ارزیابی کودک بالای دو ماه، ارزیابی بد رفتاری با کودک و ارزیابی تکاملی پرداخت.

در ادامه مریم اکبرزاده مسئول بهبود تغذیه جامعه  در مورد روند وزن گیری کودک، لزوم توجه به تن سنجی کودک، تغییرات نمودار وزن گیری و طبقه بندی های موجود بر اساس بوکلت چارت کودک سالم و چگونگی بررسی قد، وزن و دور سر کودک توضیحات خود را ارائه داد.

سپس محسن ایزدی مسئول بیماری های غیر واگیر در خصوص چگونگی ارزیابی کودک، درمان و پیگیری هیپوتیروئیدی (pku) و مشکلات شنوایی و بینایی کودک به پزشکان آموزش داد.

در پایان دکتر معفوی فرد مدرس دعوت شده در این کارگاه به آموزش در مورد برنامه مراقبت های ادغام یافته ناخوشی اطفال پرداخت. از جمله محورهای آموزش ارائه شده توسط دکتر معفوی فرد می توان به ارزیابی شیرخوار از نظر نشانه های خطر٬ درمان و پیگیری ارزیابی کودک از نظر ببماری اسهالی و نحوه ی درمان و پیگیری و توصیه های تغذیه ای، ارزیابی کودک از نظر مشکلات گوش و نحوه ی درمان و پیگیری های آن، ارزیابی کودک از نظر سرفه و مشکلات تنفسی و نحوه ی درمان و پیگیری های آن اشاره کرد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٧ تير ١٣٩٦ - ١٠:٥٧ / شماره خبر: ١٦٣٥٢٥ / تعداد نمايش: 265  


لیست اخبار >>